Ana sayfa » Android » Galaxy S21 serisi hakkında bomba iddia: S20 serisi kadar iyi olmayacak!

Galaxy S21 serisi hakkında bomba iddia: S20 serisi kadar iyi olmayacak!

Galaxy S21 serisi hakkında bomba iddia: S20 serisi kadar iyi olmayacak!

Samsung’un önümüzdeki yılın Ocak ya da Şubat ayında piyasaya süreceği Galaxy S21 serisi, iddialara göre işlemcisi dışında S20 serisi kadar başarılı olamayacak.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni nesil amiral gemileri S21 serisi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Dünden bugüne  ortaya çıkan sızıntılar, ne yazık ki Galaxy S21 serisi için pek fazla umut vermiyor. Hatta güvenilir kaynaklarda bununla ilgili  ”çokta bir şey beklemeyin” gibi umutsuz vaatlarde bulunuyor. Bildiğiniz üzere gelecek yıl piyasaya sürülecek olan amiral gemileri, Qualcomm’un önümüzdeki Snapdragon 875 yonga setinden güç alacak. Hatta Samsung, her zaman olduğu gibi Snapdragon işlemcisine ek farklı pazarlarda, kendi yonga seti olan Exynos 2100  yonga setine yer verecek. Buraya kadar şey tamam. Peki ya Galaxy S21 serisi gerçekten de başarılı olabilecek mi?

Merakla beklenen S21 serisi, neredeyse sertifikalar ve sızıntılar sayesinde tüm özelliklerine kadar sızdı. Örneğin cihazların güçlü bir Exynos 2100 ve Snapdragon 875 gibi yonga setlerinden güç alacağı şu an için kesin. Ancak asıl hayal kırıklığı yaşayacağımız şey, ekran altı kamera teknolojisinin bu telefonlarda kullanılamayacak olması. Ne yazık ki Samsung, gelecek yılın trendi olması beklenen ekran altı kamera teknolojisini, Galaxy S21 serisinde kullanmayacak. Bunun altında yatan çeşitli sebepleri zaten sizlere daha önceden söylemiştik. Bu nedenden dolayı da S21 serisi, ilk hayal kırıklığını bu noktada yaratacak; yani delikli ekran tasarımını kullanmaya devam edecek.

Genelde amiral gemisi cihazların ortak bir özelliği olur. Serinin bir sonraki sürümü daha önce piyasada bulunan modellerin halefi olarak gelir ve çeşitli yükseltmelere sahip olur. Bu sebepten ötürü de kendini satın aldırmaya yönlendirerek eskisini unutturur. Ancak sızıntılarıyla bilinen kişi  Ice Universe, S21 serisinin S20 serisinden çok iyi olmayacağına vurgu yapıyor ve bir nebze de olsa hayal kırıklığı yaratacağını iddia ediyor.

 

Bildiğiniz üzere bu haftanın başlarında 5G‘li SMG9910 model numaralı bir telefon, Ulusal 3C sertifika sitesinden 25W şarj cihazı ile birlikte geçti. Daha sonra  ise bu modeli sırasıyla;  SMG9960 ve SMG9980 model numaralı Samsung telefonları kovaladı. Bunların S21 serisi olduğunu herkes çok iyi biliyor. Yani bu da demek oluyor ki S20’nin halefi olması beklenen bu telefonlar, ne yazık ki S20 serisi ile aynı olan 25W şarj ile birlikte gelecek. Şirket bu noktada da bizleri bir hayli hayal kırıklığına uğratacak.

Sonuç olarak

Sonuç olarak S21 serisi, S20 serisine nazaran sadece işlemci ve bellek konusunda iyi olacak. Bunun yanı sıra ekranın da 2K olacağı ve 144Hz‘e kadar hızla destekleneceğine dair söylentiler var. Ama bunların hiçbirisi kullanıcıyı, S20’den S21 modellerine geçirmek için yeterli bir sebep değil. Çünkü insanlar 2-3 yükseltmeden dolayı ellerindeki telefonu bırakacak kadar saf olamazlar.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.