Ana sayfa » Mobil » Vaaay, Xiaomi Mi 11 Snapdragon 875 İle Yakıyor!

Vaaay, Xiaomi Mi 11 Snapdragon 875 İle Yakıyor!

Vaaay, Xiaomi Mi 11 Snapdragon 875 İle Yakıyor!

Xiaomi yepyeni amiral gemisi Xiaomi Mi 11 için müjdeyi verdi. Birbirinden güzel özelliklerle donatılan telefonun yonga seti de mükemmel.

Samsung Galaxy S21, Snapdragon 875 platformunu temel alan ilk akıllı telefon olarak ortaya çıkarsa da Xiaomi Mi 11, Snapdragon’u temel alan ilk Çinli akıllı telefon olacak.

Bu, sızıntıları birçok kez teyit edilmiş olan, bilgili Çinli bir içeriden tarafından açıklandı. İlginç bir şekilde, piyasaya sürüldükten sonra Mi 11, bir süre Snapdragon 875 ile özel bir model olacak. Xiaomi’nin Qualcomm ile uzun süredir devam eden yakın bağları göz önüne alındığında, bu gayet doğal.

Ayrıca açıkça Qualcomm‘un Xiaomi için Snapdragon 875 ile gelmesiyle birlikte Snapdragon yonga seti diğer amiral gemilerinde de olacak. Beklendiği gibi, Xiaomi Mi 11 bir süre Çin pazarına özel olacak. Ancak bu münhasırlık döneminin ne kadar süreceği büyük bir soru işareti.

Snapdragon 875‘in prömiyeri Aralık ayının başında gerçekleşecek, Mi 11‘in bu platformla birlikte duyurulması, tam olarak sunulması bir ay sonra ve satışlar Ocak sonu veya Şubat başında başlayacak.

Bazı kaynaklar Snapdragon 875G‘nin SD875 Plus olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi. Ancak önceki rutine kıyasla (Plus sürümü, normal sürüme kıyasla CPU ve GPU saat hızlarını biraz artırır; küçük bir performans iyileştirmesiyle sonuçlanır), yükseltme oranı daha da büyük olacaktır. Dolayısıyla Qualcomm’un oyunlara odaklanan amiral gemisi yongalarının özel sürümlerini yayınlamaya başlayabileceğini düşünmek için her neden var.

Samsung, EUV ekipmanını kullanarak Güney Kore’deki üretim hattında SD875‘in seri üretimine başladı. Apple A14 ve Huawei Kirin 9000‘i üretmek için aynı TSMC‘nin 5nm sürecini kullanacak. Snapdragon-875 işlemciye ek olarak; Samsung’un 5nm proses üretim hattı ayrıca Snapdragon X60 modem ve Exynos 1000 için sözleşme yapacak.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.