PlayStation Ekim 18, 2020 10:00

PlayStation Store değişiyor! Eski nesile veda vakti!

PlayStation Store değişiyor! Eski nesile veda vakti!

PlayStation 5 öncesinde PlayStation Store için düğmeye basıldı. PS Store’da yapılacak değişiklikler herkesi derinden etkileyecek.

Sony cephesi Kasım ayının ortasında yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ile karşımıza çıkacak. Türkiye‘de diskli sürümünü 8.299 TL‘den satışa sunacak olan Sony, PS5 öncesinde PlayStation Store için düğmeye bastı. Yapılacak olan değişiklikler ile bazı oyunlar, temalar ve avatarları satın almak artık mümkün olmayacak.

PS5 öncesi hazırlanan yeni PS Store, web ve mobil için 21 Ekim ila 26 Ekim tarihleri arasında kullanıma sunulacak. Baştan aşağıya yenilecek olan PS Store’da bazı köklü değişiklikler de yapılacak. Peki, bu değişiklikler sonrası hangi içerikleri satın almak mümkün olmayacak?

Yenilenen PS Store’dan; PlayStation 3 oyunları ve eklentileri, PSP yunları ve eklentileri, PS Vita oyunları ve eklentileri, Uygulamalar, Temalar ve Avatarlar kaldırılacak. Ayrıca yapılacak değişiklik ile birlikte İstek Listesi özelliği kaldırılacak ve listende mevcutta ekli olan tüm öğeler de tarih olacak.

PlayStation Store

Bu değişiklikler sonrasında artık PS3, PSP ve PS Vita resmen tarih olmuş olacak. PS4 oyunları hali hazırda yine uzun süreler satılmaya devam edilecek. Daha önceden satın almış olduğunuz oyunları ise tekrardan cihazlarınıza indirebileceksiniz. O noktada Sony oyuncuları mağdur etmeyecek.

PS5’in çıkışı ile artık tarih olan PS3 ve PS Vita oyunlarının satışının durdurulması oldukça mantıklı görünüyor. Çünkü Sony, bunlar için hala lisans ödemesi yapıyor ve bu da firmaya bir yük oluyordu.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.