Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 mini bataryası ile rezil rüsva oldu!

iPhone 12 mini bataryası ile rezil rüsva oldu!

iPhone 12 mini bataryası ile rezil rüsva oldu!

Apple’ın uygun fiyatlı modeli iPhone 12 mini bataryası ile rezil rüsva oldu. Teknoloji devi denilen Apple bizi 2010’a geri götürüyor!

Cupertinolu teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen ve keşke tanıtılmasaydı dediğimiz iPhone 12 ailesini tanıttı. iPhone 11’in üzerine zerre koymadan ilerleyen Apple, LCD gibi çağdışı teknoloji yerine ana modellerinde OLED ekrana yer vermesi ile alkışlanmıştı. Apple, bu etkinlikte bir de uygun fiyatlı telefonu iPhone 12 mini ile karşımıza çıkmıştı.

5.4 inç büyüklüğünde Dolby Vision ve HDR10 desteğine sahip olan Super Retina XDR ekran ile gelen telefon bugün bataryası ile rezil oldu. Bildiğiniz gibi Apple, kendine teknoloji firması demesine rağmen yaklaşık 10 yıldır batarya konusunda çuvallıyor. 1 günü bile tamamlamayan 15.000 TL‘lik iPhone’ların kaderi bu yılda da devam edecek.

iPhone 12 mini

iPhone 12 mini‘nin sıkı durun! Gülmek yok ama! 2.227 mAh kapasiteli batarya ile geleceği ortaya çıktı. Müşterileri ile adeta dalga geçen Apple, 2.227 mAh kapasiteli bataryası ile 15 saat kullanım süresi sunucak. Tabii yersen!

Türkiye’de 8.000 TL bandında satılacak olan mini modeli gün boyunda biz diyelim 2 siz deyin 3 defa şarja sokmanız gerekebilir. Bir telefona bu kadar para verip sürekli prizle yaşamak kabul edilebilecek bir olay değil.

Apple A14 yonga seti her ne kadar enerji tüketimi konusunda rakiplerinden önde olsa da 2.227 mAh kapasiteli bataryanın hiç bir izahı olamaz. 100 dolarlık Android telefonlarda bile bu denli insan aklıyla dalga geçen bir batarya kullanılmıyor. Ayıp ayıp!

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.