Ana sayfa » Mobil » AnTuTu’da iPad Air 2020 iPhone 12’ye Karşı!

AnTuTu’da iPad Air 2020 iPhone 12’ye Karşı!

AnTuTu’da iPad Air 2020 iPhone 12’ye Karşı!

iPhone 12 performansı son günlerde çok tartışılıyor. iPad Air 2020, performansıyla iPhone 12’yi solda sıfır bıraktı. İşte detaylar…

Apple, iPhone 12 serisini birkaç gün önce piyasaya sürdü. En son A14 Bionic SoC’ye sahip Ancak şirket, bu SoC‘yi bir ay önce iPad Air 4. nesilde tanıttı. Bugün, AnTuTu her iki cihazın da kriterlerini bildiriyor ve bazı nedenlerden dolayı iPad, burada iPhone 12’yi geride bırakıyor. AnTuTu tarafından hazırlanan kıyaslama raporu, test edilen iPad Air 2020 modelinin 4 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olduğunu gösteriyor.
iPhone 12 ise toplamda 564.899 puan alıyor. Ayrıca CPU puanı 167.894 olup iPad Air‘in puanından %9.5 daha düşüktür. ayrıca, iPhone 12‘deki GPU puanı da 201.085 ile daha düşük. Burada yaklaşık %30‘luk daha geniş bir boşluk var. Bununla birlikte, eşitsizlik, Apple‘ın iPhone‘daki SoC’yi batarya ve termiklerle eşleşecek şekilde yavaşlatıp açmadığını merak etmemize neden oluyor.

Söyledikten sonra, AnTuTu‘nun raporunun dediği gibi, belki de Apple’ın A14 SoC’si teorik olarak daha iyi termal olarak yönetilen, daha büyük bir pil iPad Air 4 ile daha kararlı çalışıyor. Ek olarak, grafik bir sunum, iPhone 12’nin GPU puanının geçen yılki iPhone 11 Pro Max ile karşılaştırıldığında düştüğünü gösteriyor.

Yine de, söylenen veya bildirilenler hakkında yorum yapmak için henüz çok erken ve gelecekte daha fazla örnek bekleyelim. Ayrıca, Apple ileride cihazları optimize ettikçe puanların daha iyi olmasını bekleyebiliriz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.