Mobil Ekim 17, 2020 16:00

OnePlus’da yaprak dökümü; şirket kurucularından Carl Pei şirketten ayrıldı!

Pazarın genç ve güçlü ismi OnePlus adeta yaprak dökümünü yaşıyor. Şirketin kurucularından Carl Pei, OnePlus'dan ayrıldı!
OnePlus’da yaprak dökümü; şirket kurucularından Carl Pei şirketten ayrıldı!

Yaklaşık 7 yıl önce, 2013‘ün Aralık‘ında OPPO‘dan ayrılan Pete Lau ile OnePlus şirketini kuran Carl Pei, hafta başında iddia edildiği gibi şirketteki görevinden ayrıldı. Daha öncesinde Meizu ve OPPO‘da görev alan ve OnePlus’ın kurucu ortağı olan Pei, kesin bir neden göstermezken, “güç mücadelesinin” bu sonu hazırladığı söyleniyor.

Bu haftanın başında yapılan iddialar, OnePlus’da yaprak dökümü yaşanacağını; ve hatta çoktan yaşandığını söylüyordu. Bugüne kadar şirketten veya yöneticilerden resmi bir açıklama gelmezken, öğlen saatlerinde OnePlus forumda Pei’ın yaptığı paylaşım iddiaların doğru olduğunu gösterdi. Yapılan söylentilere göre “yeni bir girişim” başlatmak isteyen Pei, OnePlus’a ve OnePlus kullanıcılarına teşekkür etti.

Henüz 24 yaşındayken Pete Lau ile birlikte OnePlus serüvenine atılan Carl, 7 yılın sonunda birçok başarıya imza attı. Söylenenlere göre son dönemde anlaşamayan ikili, adeta “iş güç mücadelesine” girişmişti. Bu gelişmelerin ardından yaptığı paylaşım ile OnePlus’daki görevini sonlandıran Pei, ailesi ve arkadaşları ile vakit geçirmek istediğini paylaştığı yazıda belirtti.

OnePlus’da Nord grubunun başında olan Carl Pei’nin yerini, OnePlus Hindistan‘ın sevilen ismi Emily Dai‘nin alacağı da yapılan söylentiler arasında kendine yer buluyor. Olayların nasıl geliştiğini ve nasıl gelişeceğini konuşmak için henüz erken olduğunu belirterek, bu gelişmenin önümüzdeki cihazları fazlasıyla etkileyeceğini söyleyebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.