Ana sayfa » Mobil » Spotify, iOS 14 için Ana Ekran Widget’ını resmen kullanıma sundu!!!

Spotify, iOS 14 için Ana Ekran Widget’ını resmen kullanıma sundu!!!

Spotify, iOS 14 için Ana Ekran Widget’ını resmen kullanıma sundu!!!

Günümüzün en çok tercih edilen müzik platformlarından Spotify, iOS 14 için hazırladığı kısayol widgetlerini nihayet kullanıma sundu.

Apple, iOS 14‘ün kararlı sürümünü geçtiğimiz haftalarda nihayet kullanıma sundu. Çeşitli özelleştirmelere yer verilen bu sürümde, gözler en çokta widgetler’a çevrildi. Apple, yeni sürümüyle birlikte Android telefon sahiplerinin yıllardır kullandığı widget özelliğini bu yıl ki iOS 14 güncellemesiyle birlikte kullanıcılarına sundu. Bununla birlikte App Store‘da yer alan bazı uygulamalarda buna ayak uydurmak için çeşitli kısayollar oluşturmaya başladılar. Bunların başında yer alan Spotify, bu akıma ayak uyduran ilk platformlardan biri oldu. Geçtiğimiz günlerde iOS 14 için widget çalışmalarına başladğını bildiren Spotify, bu özelliği bugünden itibaren resmen kullanıma sundu. Artık sizlerde Spotify uygulamasının iOS 14 için hazırlanan widgelerinden yararlanabileceksiniz.

Spotify’nin iOS 14 ve iPadOS 14 için kullanıma sunduğu bu özellik,  yakın zamanda çalınan müzik albümü resmini göstererek kullanıcıların tek dokunuşla hızlı bir şekilde uygulamaya erişmesine olanak tanıyor. Spotify uygulama widget’ı; albümleri, sanatçıları, podcast’leri veya çalma listelerini gösteren iki boyut ile birlikte geliyor. Bu kısayollardan birisi kapak resmini gösterirken, diğeri ise albüm resmini gösteriyor. Tabii bu en son oynattığınız albümün kendi resmini ya da rengini alıyor.

Spotify-iOS-14

Yeni Spotiyf widget’ını kullanmak için iOS 14 veya iPadOS 14 yükü cihazınızda, ana ekranınıza uzunca basın ve sol üstte yer alan artık (+) işaretine tıklayın. Daha sonra ise aşağı doğru kaydırarak Spotify widgetini ekleyebilirsiniz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.