Facebook Ekim 16, 2020 10:00

Messenger için yeni dönem başladı! Mark’ın yüzü gülüyor!

Messenger için yeni dönem başladı! Mark’ın yüzü gülüyor!

Facebook’un mesajlaşma platformu Messenger için yeni dönem bugün resmen başladı. Facebook dünyayı ele geçirecek!

Teknoloji dünyasında güveneceğiniz son mecra olması gereken Facebook, yeni planlarını tıkır tıkır işlemeye devam ediyor. WhatsApp‘ı bünyesine kattıktan sonra gizliliğinizi hiçe sayan Facebook, yeni hamlesini bugün yaptı. Messenger için yeni dönemi başlatan Facebook, bünyesindeki mesajlaşma uygulamalarını tek bir çatı altında toplamaya çalışacak. Böylece kullanıcıların verileri ve yazışmaları daha kolay bir şekilde tek bir elden toplanabilecek.

Messenger en geniş kapsamlı güncellemesine kavuştu!

Facebook, temel hizmetlerinden biri olan Messenger için uygulamanın kullanıcı arayüzündeki değişiklikler ve yeniden tasarlanan logosunu resmi olarak kullanıma sundu. Bu yeni güncelleme ile Messenger’a olan güveni tazelemek isteyen Facebook, Instagram’ı da uygulamaya dahil etmenin önünü açtı.

Yeni güncellemede yapılan en dikkat çekici değişikliklerden ikisi, yeni uygulama logosu ve yeni varsayılan sohbet rengi oluyor. Bunun yanı sıra Facebook, aşk gibi yeni sohbet temaları ve özel tepkileri de uygulamaya ekliyor. Geliştirme aşamasında olduğu ve yakında kullanıcılara ulaşacağı bildirilen selfie çıkartmaları ve kaybolma modu gibi daha fazla özellik de zamanla uygulamaya eklenecek.

Messenger

Messenger, geçtiğimiz birkaç ay içinde, insanların sanal olarak birlikte takılabilecekleri Odalar adı verilen sanal odalar için destek ekleyerek birçok güncelleme almıştı. Ayrıca Messenger’ın Instagram Direkt Mesajları arasında uygulamalar arası iletişim kurması için API’lar da sisteme eklenmişti.

iOS, Android, macOS ve Windows için sunulan güncelleme ile Messenger’ın logosu Instagram’a benzetiliyor. Daha fresh bir tasarıma sahip olan bu logo oldukça modern görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.