Mobil Ekim 16, 2020 17:00

Mate 40 garip bir teaser videosu ile karşımızda!!! Ekran yenileme hızına dikkat!

Huawei, iPhone 12 katili Mate 40 serisi için artık nefesleri tuttu. Şirket şimdi de, 22 Ekim tarihinde duyuracağı Mate 40'ın tufah bir teaserini yayınladı.
Mate 40 garip bir teaser videosu ile karşımızda!!! Ekran yenileme hızına dikkat!

2020‘nin sonlara gelmesine doğru akıllı telefon pazarında işler bir hayli karıştı. Apple’in iPhone 12 serisini piyasaya sürmesi ile birlikte gözler şimdi de Huawei’ye çevrildi. Çinli üretici yaklaşık bir yıldır süren serüvenini nihayet 22 Ekim tarihinde noktalayacak. Merakla beklenen Mate 40 serisi nihayet önümüzdeki hafta resmiyet kazanmaya başlayacak. Cihazlar hakkında zaten bir takım bilgiye sahibiz. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan reklam afişi görselleri, daha önceki sızan bilgilerle eşleşmiyor. Örneğin dünden bugüne neredeyse tüm basınlar, Mate 40 serisinin OREO şeklinde bir kamera tasarımı ile geleceğini ortaya koyuyordu. Ancak şirketin bu hafta yayınlamış olduğu afişler, bu cihazların altıgen ya da sekizgen bir kamera tasarımı ile geleceğini işaret ediyor. Bunun yanı sıra ekran yenileme hızları da bir hayli tartışma konusu oldu. Örneğin kimi güvenilir kaynaklar Mate 40’ların 120 ya da 144Hz ekran ile geleceğini iddia ederken, bugün yayınlanmış olan resmi teaser videosu bizleri yine ters köşe yapmayı başardı.

Yukarıda da gördüğünüz üzere Huawei, teaser videosunu  arcade oyunuyla birlikte sergiliyor. Oyunun bir süre sonra iki boyuttan üç boyuta geçtiğini rahatlıkla görebiliyorsunuz. İşte tam o sırada sol üst köşede yer alan sayaç da birden 90Hz’e yükseliyor. Burada verilmek istenen mesaj ise, Mate 40’ın 90Hz’lik bir ekrana sahip olacağını gösteriyor.

Aslında son zamanlarda Mate 40‘ların ekran yenileme hızı olarak hayal kırıklığı yaratacağına dair haberler ortaya çıkmıştı. Şirketin de bugün yayınlamış olduğu bu video, ortaya atılan bu iddiaları bir nebze de olsa doğruluyor. Ancak Huawei gibi, ileri teknolojileri en kısa sürede kullanan bir şirketin, yeni amiral gemilerinde 90Hz‘e yer verecek olması açıkçası hepimizi şaşırtacak gibi duruyor. Örneğin Xiaomi, OPPO ve realme gibi şirketlerin 120Hz’e kadar ulaştıklarını biliyorsunuz. Yani böyle güçlü bir şirketin de 90Hz bir ekrana yer vermesi Huawei fanları tarafından pek hoş karşılanmayabilir. Daha fazla ayrıntı için bekleyip görelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.