Ana sayfa » Mobil » Mate 40 kamera donanımıyla herkesi ters köşe yaptı! Geliyor iPhone 12 katili…

Mate 40 kamera donanımıyla herkesi ters köşe yaptı! Geliyor iPhone 12 katili…

Mate 40 kamera donanımıyla herkesi ters köşe yaptı! Geliyor iPhone 12 katili…

Huawei’nin en yeni ve en iyi olması beklenen Mate 40 serisi arka kamera tasarımıyla tekrardan  gün yüzüne çıktı…

Apple’ın, iPhone 12 serisini duyurmasından sonra Huawei cephesinde de hareketlilik başladı. Teknoloji dünyasının merakla beklenen Android amiral gemileri Mate 40 serisi, 22 Ekim tarihinde nihayet resmiyet kazanacak. Ancak lasnman öncesinde daha önce hiç görmediğiniz ve herkesi ters köşe yapacak bir detay ortaya çıktı. Huawei‘nin bu yeni telefonları hakkında sizlere aylardır bilgi paylaşıyoruz. Gerek işlemcisi gerekse kamera detayları ile ilgili bulduğumuz her şeyi hemen sizlere ulaştırıyoruz. Ancak son birkaç gündür ortaya çıkan sızıntılar, bizleri bile ters köşe yapmayı başardı. Hatırlarsınız dün Huawei, Mate 40 serisinin sunum tarihini açıklayan yeni bir davet mesajı yayınlamıştı. Bu mesajı zaten hepimiz bekliyorduk; zira şirketin afişte kullandığı Mate 40 ‘ın kamera tasarımı, onun daha önce hiç görmediğimiz bir tasarıma sahip olacağını ortaya koyuyor.

Aylardır sızıntılarıyla gündeme düşen Mate 40 serisi, görünüşe bakılırsa oreo kamera tasarımını bırakacak ve altıgen bir tasarıma geçiş yapacak. Buna ek olarak sol tarafta yer alan güç düğmesi de şaşırtıcı bir şekilde turuncu renge sahip olacak. Ancak bu tuşun herhangi bir işleve sahip olup olmayacağı belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm detaylar şirket tarafından paylaşılan poster üzerinde ortaya çıkıyor. Şimdi gelin güvenilir kaynaklar tarafından sızdırılan bir diğer görsele de göz atalım.

Genellikle akıllı telefonların sızıntılarıyla bilinen RODENT950 adındaki bir kullanıcı, Mate 40 serisinin afişte sızdırılan fotoğrafının daha detaylı bir görünümünü ortaya çıkardı. Yukarıda da gördüğünüz gibi paylaşılan bu görsel, Mate 40 serisinin kamera tasarımı olarak altıgen bir yapılandırma kullanacağını gösteriyor. Ancak resmi afişi ilk gördüğümüzde bunun sekizgen olacağını düşünüyorduk.

Buna ek olarak aynı kişi, altı lens ile donatılması beklenen Mate 40‘ların (Pro olabilir) Tof sensörüne sahip olacağını da iddia ediyor. Spesifik özellikler hala gizemini koruyor. Ancak yabancı basında çıkan haberlere göre ana kameranın 108 megapiksellik bir lense sahip olması ve  profesyonel video çekim işlevlerini desteklemesi bekleniyor.

Şu ana kadar Mate 40 ailesi hakkında bildiklerimiz bu kadar. Ancak daha fazla detay için 22 Ekim tarihini beklesek iyi olur.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.