Mate 30 Pro E onaylandı geliyor!!! Huawei yine bir şeyler deniyor…

Önmüzdeki hafta Mate 40 serisinin lansmanını gerçekleştirecek olan Huawei, görünüşe bakılırsa bir de Mate 30 Pro E modelini piyasaya sürecek.

Apple, dün merakla beklenen  iPhone 12 serisini nihayet piyasaya sürdü. Android kullanıcılarının bile dikkatini çeken bu telefonlar, geçen seneki iPhone’lara nazaran oldukça gelişmiş özellikler ile geliyor. Ancak yılın asıl bombası daha patlamadı. Huawei, henüz daha  Mate 40 serisini piyasaya sürmedi. Hatta sadece Mate 40 serisi de değil; aynı zamanda yeni bir Mate 30 Pro E modeli de bu telefonlarla birlikte gelecek.

Mate 30 Pro E, daha önce birkaç kez karşımıza çıkmıştı. Ancak cihaz hakkında somut ya da resmi bir belge henüz görünürde yoktu. Fakat bugün Sanayi ve Teknoloji bakanlığı, bu telefonu  LIO-AN00m model numarası ile birlikte onayladı.  Mate 30 Pro ile tıp tıp aynı özelliklere sahip olan bu telefon, yine Oreo kamera tasarımını kullanıyor ve tasarım olarak da birebir aynı geliyor. Ancak güvenilir kaynaklara göre bu telefonun bazı parçaları ve malzemeleri yenilenecek. İşlemci ise sabit kalacak; Kirin 990 tıpkı daha önceki Mate 30 Pro‘da olduğu gibi bu telefona da güç verecek.

Genel olarak konuşacak olursak Huawei, Mate 30 Pro E’de tedarikçilerini değiştirecek ve birkaç ince dokunuşlar yapacak. Bunun dışında geriye kalan özelliklerin Mate 30 Pro ile aynı olması bekleniyor.

Söylentilere Çinli üretici bu telefonu, 22 Ekim’de tanıtılacak olan Mate 40 serisinin yanında piyasaya sürecek. O zaman dacihazın tam detaylarına erişebileceğiz.