Mobil Ekim 15, 2020 16:00

Gionee F8 Giriş Segmenti İçin Çok Uygun! Alo Desin Yeter

Dedesine, ninesine, emmisine, bibisine telefon almak isteyenlere müjde! Gionee F8 Neo modeli temel telefon fonksiyonlarını barındırıyor.
Gionee F8 Giriş Segmenti İçin Çok Uygun! Alo Desin Yeter

Gionee artık akıllı telefon pazarında büyük bir isim değil, ancak farklı mülkiyet altındaki marka, belirli pazarlarda bütçe telefonlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Şirketin en son telefonu, birkaç gün önce Afrika’da piyasaya sürülen Gionee S12 Lite. Hemen hemen aynı zamanlarda, Google Play Console‘da Gionee F11VE adında yeni bir cihaz görüldü. Şimdi, Gionee F8 Neo adlı başka bir akıllı telefon da ortaya çıkıyor.

Yeni görülen Gionee F8 Neo, markanın başka bir bütçe akıllı telefonudur. Aslında, Gionee F11VE içinde bulunan aynı UNISOC (eski adıyla Spreadtrum) SC9863A yonga seti tarafından desteklenecek. Bu çip, 8 x ARM Cortex-A55 çekirdeği ve 550MHz PowerVR GE8322 GPU’dan oluşan 1.6GHz sekiz çekirdekli bir CPU içeriyor.

Bununla birlikte, F11VE’nin (720 x 1560) aksine, F8 Neo, 720 x 1440 (HD +) bir ekran sergileyecek. Ancak aynı miktarda RAM (2 GB) ve Android 10 işletim sistemi ile gelecek. Her neyse, ekran çözünürlüğündeki farklılık bizi bu ikisinin farklı cihazlar olduğuna ve iki farklı isme sahip aynı telefon olmadığına inandırıyor.

Bunu söyledikten sonra, cihazın Google Play Console listesindeki görüntüsü genel bir bilgi verebilir. Bunun nedeni, render işlemindeki cihazın kavisli ön cama sahip olmasıdır; bu, UNISOC yonga seti ile çalışan düşük bütçeli bir akıllı telefon için nadirdir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.