Ana sayfa » Mobil » Mate 40 serisi en yeni haliyle karşınızda! Sekizgen kamera mı o?

Mate 40 serisi en yeni haliyle karşınızda! Sekizgen kamera mı o?

Mate 40 serisi en yeni haliyle karşınızda! Sekizgen kamera mı o?

Huawei’nin 22 Ekim tarihinde resmiyet kazanması beklenen Mate 40 serisi, arka tasarımı ortaya koyan resmi afişiyle tekrardan görüldü.

Mate 40 serisi ile ilgili yeni bilgiler  gelmeye devam ediyor.  Aylardır haberlerimizi de konu olan bu telefonlar, 22 Ekim tarihinde nihayet gün yüzüne çıkacak. Ancak lansamana yaklaştığımız her geçen gün yeni sızıntılar ve bilgiler ardı ardını kovalamaya devam ediyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde Mate 40 Pro‘ya ait olduğu düşünülen yeni bir kamera örneği ortaya çıkmıştı. O görsel, mükemmel detayları ile bekleyenleri şimdiden heyecanlandırmayı başardı. Bugün ise şirketin ürün grubu başkanı He Gang, Mate 40 serisinin daha fazla detayını ortaya koyan yeni bir sunum afişi yayınladı.

Geçtiğimiz haftalarda  Huawei’nin CEO’su Yu Chengdong, weibo üzerinden Mate 40′ın serisi küresel basın toplantısının, 22 Ekim’de saat 20.00’da gerçekleştireceğini duyurmuştu. Ayrıca bu duyuruya ek yeni amiral gemileriyle ilgili olarak ”tarihteki en güçlü Huawei Mate serisini, dört gözle bekliyorum” yorumlarını da ekleyerek iddialı bir telefon getireceklerini bizlere işaret etmiş oldu.

Daha önce ortaya çıkan pek çok sızıntı, yeni Mate ailesinin Oreo kamera tasarımı ile geleceği yönündeydi. Ancak şirketin bugün yayınladığı resmi poster, cihazların oreo tasarım yerine sekizgen bir kamera tasarıma geçeceğini gösteriyor. Açıkçası bu detayda iyiden iyiye kafamızı karıştırmaya başladı.

Buna ek olarak posterde Mate 40’ların, kırmızı bir güç tuşuna sahip olacağı da gösteriliyor. Bu tuşun başka bir fonksiyon için kullanılıp kullanılmayacağı da hala tartışma konusu.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.