Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 14, 2020 15:00

Android 11 Google Pixel telefonların performansını yerle bir etti!!!

Google'ın, geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü Android 11 kararlı sürümü, Google Pixel telefonların performansını yerle bir etti.
Android 11 Google Pixel telefonların performansını yerle bir etti!!!

ABD’li teknoloji devi Google, akıllı telefon üretiminin yanı sıra Android işletim sistemleri ile de büyük bir sorumluluk alıyor. Geçtiğimiz haftalarda merakla beklenen Android 11 güncellemesini kullanıma sunan dev üretici, ne yazık ki bu sürümü ile beklentileri pek karşılayamadı gibi. Özellikle kendi akıllı telefonlarında pek çok sorunlarla karşılaşan Google, Android 11 ile birlikte Google Pixel kullanıcılarının başını bir hayli ağrıttı. İlk olarak kamera ile ilgili problemler yaşayan Pixel kullanıcıları, şimdi de performansta düşüşler yaşıyor.

Yabancı medyada ortaya çıkan raporlara göre bazı kişiler, Android 10 ve Android 11 yüklü Google Pixel cihazlarını Benchmark testlerine soktular. İlk olarak Google Pixel 4 XL ve daha yeni olan Pixel 4a modellerini Android 10 ile test eden kullanıcılar, daha sonra fabrika ayarlarına dönüp her iki cihaza da Android 11‘i yükleyerek yeni bir test gerçekleştirdiler. Aşağıdaki tablodan Android 10‘un verdiği performans sonuçlarını bir göz atabilirsiniz.

3DMark Sling Shot Extreme testinin raporuna göre Android 11 ile donatılmış Pixel 4 XL; genel performans testinde yaklaşık % 9, grafikler ve fiziksel performansta ise sırasıyla % 5 ve % 18‘lik bir gerileme yaşıyor.  Pixel 4a‘nın durumu ise daha vasat. Benchmark testlerine göre Pixel 4a‘nın performansı da yaklaşık % 33 civarlarında düştü. Daha 1 aylık olmayan bu telefonda böyle bir kayıp olması Google‘a kötü patlayacaktır diye düşünüyoruz.

Peki sizler Android 11 güncellemesinden memnun musunuz? Performans olarak beklentileri karşılayabiliyor mu? Yorumlarda belirtiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.