Ana sayfa » Mobil » Ve beklenen an geldi; Huawei Mate 40 Pro Geekbench testlerinde!!!

Ve beklenen an geldi; Huawei Mate 40 Pro Geekbench testlerinde!!!

Ve beklenen an geldi; Huawei Mate 40 Pro Geekbench testlerinde!!!

Huawei’nin aylardır merakla beklenen amiral gemisi Mate 40 Pro modeli, bugün Geekbench performans testinde görüldü.

Huawei, yeni amiral gemileri Mate 40 serisi için artık yolun sonuna doğru yaklaştı. 22 Ekim akşamı dünya çapında sunulacak olan bu telefonlar, lansman tarihinin yaklaşması ile birlikte bir kez daha karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde aksesuarları ve render görüntüleri ile sızdırılan Mate 40 ailesi, şimdi de serinin en iyi özelliklere sahip olması beklenen Mate40 Pro ile, Geekbench testlerini ziyaret ediyor.

Popüler test uygulaması olan GeekbenchMate 40 Pro modelinin işlemci ve bellek yapılandırmasını açığa çıkarıyor. Daha önceki raporlarımızda da olduğu gibi Mate 40 Pro, Huawei’nin kısıtlı olan Kirin 9000 yongasından güç alacak. Bu işlemci aynı zamanda piyasaya sürülen ilk 5nm’lik işlemci olacak. Buna ek olarak Geekbench listesi, NOH-NX9 model numaralı Mate 40 Pro‘nun, en az 8GB’lık bir RAM’e sahip olacağını da ortaya koyuyor. Ancak cihaz satışa sunulurken farklı bellek yapılandırması ile de karşımıza çıkabilir. Bunu lansman tarihinde daha detaylı olarak göreceğiz.

Geekbench listesi işlemcinin tam adını ortaya koymasa da, kaynak kodları bunun Mali-G78 GPU olduğunu açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Skorlardan bahsedecek olursak Mate 40 Pro; tekli çekirdek testinden 1.020 puan skor elde ederken, çoklu çekirdek testinden ise 3.710 puanlık bir skor elde ediyor. Zira cihaz, yazılım güncelleme ve optimizelerle bu skoru daha üst seviyeye çıkaracaktır diye düşünüyoruz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.