Ana sayfa » Teknoloji » Huawei Mate X2 en gerçekçi render görüntüleri ile karşımızda(Video)

Huawei Mate X2 en gerçekçi render görüntüleri ile karşımızda(Video)

Huawei Mate X2 en gerçekçi render görüntüleri ile karşımızda(Video)

Huawei’nin yeni nesil katlanabilir telefonu Mate X2, gerçek görüntüsünün ardından şimdi de yeni render görüntüsü ile sızdırıldı.

Huawei, yeni nesil katlanabilir telefonu Mate X2 için çalışmalarını hız kesmeden sürdürmeye devam ediyor. Cihazın tanıtım tarihi hakkında henüz net bilgi yok. Ancak ortaya çıkan sızıntılara göre lansman çok da uzak olmayacak. Bildiğiniz üzere Huawei geçtiğimiz günlerde, 22 Eylül tarihi için planladığı bir etkinliğin davetiyesini yayınladı. Mate 40 serisinin tanıtılacağı o tarihte, bir de yeni katlanabilir ekranlı Mate X2 ile tanışma fırsatı bulabiliriz. Ama öncesinde gelin, son kez açığa çıkan renderler’a bir göz atalım.

Mate-X2

Hollandalı teknoloji medyası LetsGoDigital, 3D grafik tasarımcısı Jermaine Smit‘in Mate X2 için hazırladığı render görüntülerini açığa çıkardı. Bu sefer paylaşılan ürün sunumu, daha önce Huawei’nin görünüm teknolojisi patentinde sunmuş olduğu görüntüleri temel almakta.

Yukarıdaki görselden de anlaşılacağı üzere Mate X2, dar bir dahili ekran çerçevesine sahip olacak ve kullanıcıya  sürükleyici bir deneyim yaşatacaktır. Bunun yanı sıra dış ekranda tam ekran tasarımını benimseyecek ve içerisinde iki adet selfie kamerası bulunan deliklere ev sahipliği yapacak.

Şu anda mevcut olan bilgilere göre Mate X2′nin ekranı, açıldıktan sonra 2480 x 2220 çözünürlükte ve 8.03 inç ekrana sahip olacak. Bu da cihazın, Galaxy Fold’dan daha büyük bir ekrana sahip olacağını ortaya koyuyor.

Gövdenin arka tarafına bakarsak matris tasarımına sahip bir kamera kurulumu göreceksiniz. Bu kamera kurulumu, şirketin şu anda piyasada bulunan P40 Pro Plus modeli ile bir hayli benzerlik gösteriyor. Ayrıca dörtlü lense ek olarak  bir de telefoto sensörü görüyoruz. Bu da muhtemelen Mate X2’nin beşli kamera kurulumu ile geleceğini işaret ediyor.

Daha önce sızan bilgilere göre Mate X2, 120 Hz yenileme hızına sahip olan esnek bir ekran tasarımı ile gelecek. Buna ek olarak cihazda UTG (Ultra İnce Cam) yerine  çizilmeye karşı daha az dirençli olan CPI (renksiz poliimid) tercih edilecek.  Geçtiğimiz aylarda çeşitli sertifika sitelerini de ziyaret eden bu telefon, Kirin 9000 yonga setinden güç alacak. Bu yonga seti aynı zamanda Mate 40 serisinde de kullanılacak.

Şu anda Mate X2 hakkında tüm bildiklerimiz bu kadar. Ancak Huawei yeni Mate 40 serisinin yanında bu katlanabilir telefonunu da sürpriz bir şekilde tanıtabilir. Bekleyip görelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.