Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Nokia 7.3 5G en net haliyle karşımızda; bu sefer olacak mı Nokia Bey?

Nokia 7.3 5G en net haliyle karşımızda; bu sefer olacak mı Nokia Bey?

Nokia 7.3 5G en net haliyle karşımızda; bu sefer olacak mı Nokia Bey?

Nokia’nın Kasım ayında piyasaya süreceği yeni orta sınıf telefonu Nokia 7.3 5G, tasarımını açığa çıkaran yeni resimleri ile sızdırıldı.

Bir zamanların en iyi akıllı telefon üreticilerinden olan Nokia, 2020 yılında piyasaya sürdüğü telefonlar ile eski günlerine tekrardan geri dönmek istiyor. Çeşitli kategorilerde farklı cihazlar ile rekabet eden Finlandinyalı teknoloji devi; şimdi de Kasım ayında piyasaya süreceği Nokia 7.3 5G modeli için kolları sıvamış durumda. Telefon hakkında bir takım bilgiye zaten sahibiz. Ancak orta segmentte rekabet edecek olan Nokia 7.3′ün, bugün daha önce hiç görülmeyen tasarımı sızdırıldı. Yabancı basında sızdırılan bu görsele dilerseniz gelin biraz da yakından göz atalım.

Nokia, Kasım ayında yalnızca bir telefonu ile pazara giriş yapmayacak. Şirket Nokia 7.3‘ün yanı sıra, Nokia 9.3 PureView modeliyle de rakiplerine karşı boy gösterecek. Peki bugün render görüntüleriyle de sızan Nokia 7.3 bizlere ne gibi özellikler sunacak? Uygun fiyatlı olması beklenen bu telefon, Qualcomm’un Snapdragon 690 yonga setinden güç alacak. Buna ek olarak; 4/6/8GB RAM ve 64/128GB‘da dahili depolama seçeneklerine sahip olacak. 6,3 inç FHD + çözünürlüklü bir ekran ile donatılacak olan 7.3, 90Hz‘de tazeleme hızına sahip olacak.

Kameralar açısından konuşursak cihazın 48 ya da 64 megapiksellik bir ana kameraya sahip olacağı iddia ediliyor. Aynı zamanda bu lenslere bir de, 12 megapiksel geniş açılı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel de derinlik sensörünün eşlik etmesi bekleniyor. Tahmini fiyatının da 400 Euro olacağı yönünde söylentiler var.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.