Mobil Ekim 12, 2020 13:00

Çekirdekleri Hazırlayın, Başlıyoruz! Huawei Hongmeng OS

Huawei şimdi de otomobiller için akıllı ekipman işine giriyor. Otomobillerin ekran teknolojisi için Huawei Hongmeng OS piyasaya sürülecek.
Çekirdekleri Hazırlayın, Başlıyoruz! Huawei Hongmeng OS

Huawei’nin tescilli Hongmeng (Harmony) işletim sistemi yakın zamanda akıllı telefonlara giremeyecek ancak şirket kullanım alanlarını hızla genişletiyor. Güvenilir bir blog yazarı, Huawei Hongmeng OS sistemi ile donatılmış bir akıllı araba ekranı yayınlamak üzere olduğunu ima etti.

Geçtiğimiz yıl, Huawei’nin tüketici şirketi CEO’su Yu Chengdong, Huawei’nin akıllı ekran stratejisinin dört senaryoyu kapsadığını açıkladı. Ev, ofis, araba ve spor gereçleri üretilecek. Eylül ayının başlarında, Huawei Electric Technology Co., Ltd. 250 milyon yuan kayıtlı sermaye ile kuruldu ve Huawei hisselerin% 100’üne sahip. Şirketin iş kapsamı mühendislik ve teknoloji araştırma ve test geliştirme ile akıllı otomobil ekipmanlarının üretimi ve satışından ibarettir.

Bu yılki Huawei Geliştirici Konferansı 2020 (HDC) sırasında Huawei, “Daha İyi Bir Dijital Araç Yaşamını Keşfetmek” temasıyla HMS for Car Akıllı Mobilite Alt forumunu düzenledi ve HMS for Car’ın yeni akıllı araç bulut hizmeti çözümünü tanıttı. Şirket ayrıca Volvo ve Hongqi gibi otomobil üreticilerinin yanı sıra Liebili, Tongcheng Travel gibi Beep ortaklarıyla birlikte çalışıyor.

Huawei, HMS for Car’ın aynı zamanda cep telefonlarının, saatlerin, hoparlörlerin, akıllı ekranların ve diğer cihazların araç verileriyle birbirine bağlanmasını ve birbiriyle iletişimini gerçekleştirebileceğini ve tam kapsamlı bir akıllı seyahat deneyimi yaratacağını söyledi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.