Ana sayfa » Mobil » iPhone 12 5G o özelliğe sahip olmayacak! İşte klasik Apple…

iPhone 12 5G o özelliğe sahip olmayacak! İşte klasik Apple…

iPhone 12 5G o özelliğe sahip olmayacak! İşte klasik Apple…

Herkesin merakla beklediği iPhone 12 5G tanıtımına günler kaldı. Bugün ortaya çıkan yeni bilgiler ise herkesi üzdü. İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarında büyük bir değişim ve devrim yaşanıyor. Donanımlar ciddi anlamda değişiyor ve Apple kullanıcıları ise bu değişimden bi’haber. Zira Apple bu özellikleri bizlere sunma tarafında “biraz” yavaş davranıyor. Örneğin 5G. 5G destekli telefonlar 2 yıldır pazarda ama Apple bu özelliği önümüzdeki hafta tanıtacağı iPhone 12 5G ile bizlere sunacak. Oysaki iPhone 11′de bu özellik ciddi anlamda beklenmişti.

Bir diğer sunulamayan teknolojilerden birisi ise pil kapasitesi ve hızlı şarj. Apple’ın en üst model telefonu iPhone 11 Pro Max 3.969 mAh gücünde ve 18W destekli de “hızlı” şarj ile geliyor. Bugün telefonlarda 5.000 mAh pilin sabitlendiğini hatta 7.000 mAh’ları bile görebiliyoruz. OPPO 125W ve Xiaomi de 120W hızlı şarj özelliğini duyurdu bile. Bugün orta segment telefonlarda bile 65W hızlı şarj desteğini görür olduk.

iPhone 12 5G

iPhone 12 5G

Bir diğer sunulamayan teknolojilerden birisi de ekran tarama hızı. Birçok kişi iPhone 12‘nin 120Hz ekran tarama hızına sahip olacağını bekliyordu. Görünen o ki; daha çok bekleyecek. Zira bugün ortaya çıkan bazı paylaşımlar Apple‘ın bu desteği kesinlikle sunmayacağını belirtiyor. Bunun da en büyük sebebi takdir edersiniz ki yüksek ekran tarama gücünün pil gücüne olan negatif etkisi.

E, iyi de kullanıcı bundan zarar görürse bir tık ile kapatabilir. Ya da bunu otomatik olarak seçebilir. Aynen 300 dolarlık telefonlarda olduğu gibi. Görünen o ki; Apple bizlere yine bir şeyleri sunmayacak…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.