Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Apple HomePod mini geliyor! Fiyatı da uygun!

Apple HomePod mini geliyor! Fiyatı da uygun!

Apple HomePod mini geliyor! Fiyatı da uygun!

Apple’ın iPhone 12 etkinliğinde uygun fiyatlı akıllı hoparlör çözümü olan Apple HomePod mini modelini tanıtacağı ortaya çıktı. 

Cupertinolu teknoloji devi, 13 Ekim 2020 tarihinde düzenleyeceği etkinlikte iPhone 12 modellerini tanıtacak. Apple’ın bu etkinlikte daha başka ürünleri de tanıtması bekleniyor. Hi, Speed isimli etkinlikte AirPods Studio, AirTags ve ARM işlemcili MacBook modellerinin yanında bir de Apple HomePod mini modelinin tanıtılacağı ortaya çıktı.

Apple HomePod mini nasıl olacak?

HomePod ile akıllı hoparlör piyasasında yüksek fiyatından dolayı varlık gösteremeyen Apple, şimdi de mini modelini uygun fiyata satarak şansını bir kez daha deneyecek. Amerika’da 99 dolara satılacak olan akıllı hoparlörde Apple S5 yonga setinin bulunması bekleniyor. Bir adet woofer ve iki adet tweeter ile geleceği söylenen bu mini model, Siri odaklı olacağı için üzerinde herhangi bir ekran yer almayacak.

İngilizce Siri destekli olacağı için Türkiye pazarında satışa sunulmayacağını düşündüğümüz mini’nin 99 dolarlık fiyatı ile artık başarılı olmasını bekliyoruz. 359 dolarlık ana modeli satıştan kaldıracak olan Apple’ın, günlük yaşama ve evlere daha fazla girmek için bir de AirTags modelini tanıtması bekleniyor.

Apple HomePod mini

iPhone 11 ve üzeri modeller ile U1 çipi sayesinde çalışacak olan AirTags, akılsız olan eşyaları akıllandıracak. Sadece konum gösterme ve ses çalma özelliğine sahip olacak olan AirTags’in 59.99 dolardan satışa sunulacağı söyleniyor. Apple’ın ürün gamını koronavirüse rağmen genişletmesi oldukça sevindirici. Ancak koronavirüsten dolayı Apple’ın bu yıl tam verimli olamayacağı söyleniyor. Muhtemelen teknoloji devinden bomba ürünleri 2021’de göreceğiz. Tabii o zamana COVID-20 çıkmazsa…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.