Ana sayfa » Windows » Windows 10 için muhteşem yenilik geliyor!

Windows 10 için muhteşem yenilik geliyor!

Windows 10 için muhteşem yenilik geliyor!

Microsoft, Windows 10 kurulum ekranında PC’yi özelleştirmek için seçenekler sunacak. Bu özellik ile PC’nizi oyun canavarı yapabileceksiniz.

Yazılım devi Microsoft, Windows 10 için çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Güncellemeler ile sisteme sürekli yeni özellikler ekleyen Microsoft şimdi de Windows 10’un kurulum ekranında büyük bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Format attıktan sonra kurulum yapacağınız zaman Microsoft size seçenekler sunacak. Bu seçenekler PC’nizi ne amaçla kullanacağınız yönünde olacak.

Örneğin; PC‘yi ağırlıklı olarak oyun oynamak için kullanacaksanız oyun seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacak. Microsoft, kurulum sırasında sistemde oyunla ilgisi olmayan ancak arkaplanda çalışarak sistemi yoran servis ve hizmetlerini durduracak. Bu özellik için bir nevi optimizasyon aracı gibi çalışacak diyebiliriz.

Windows 10

Peki, Microsoft’un sunacağı seçenekler neler olacak? Bu seçeneklerin içeriği nasıl belirlenecek? Windows Insider programında test edilmeye başlanan bu özellikte;

  • Oyun: Oyun oynayın ve keşfedin, yeni sürümleri takip edin.
  • Aile: Bu cihazda tüm aile ile bağlantı kurun, güvenlik ayarlarını düzenleyin ve herkese kendi profilini verin.
  • Yaratıcılık: Romanlardan sunumlara, fotoğraflardan videolara kadar fikirlere hayat verin.
  • Okul: Not alın, makaleler yazın ve projeler üzerinde işbirliği yapın.
  • Eğlence: Video izleyin, web’e göz atın ve sosyal medyaya bağlanın.
  • İş: Giderleri takip edin, müşterileri yönetin ve işinizi yürütün seçenekleri bulunacak.

Microsoft’un yeni özelliğini 2020 yılının sonlarına doğru sunması bekleniyor. Muhtemelen bu özelliği kullanabilmek için format atmanız gerekmeyecek. Güncelleme sonrası Microsoft’un bu ekranı mevcut kullanıcılarına da sunmasını bekliyoruz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.