Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 8, 2020 9:00

Wifi sinyalinizi arttırmak için en iyi öneriler!!! Uğramadan geçmeyin!

Evimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız modemler bazen zayıf sinyaller verebiliyor. Ancak bu yöntemle Wifi sinyali nasıl verimli hale getirilir, göreceksiniz.
Wifi sinyalinizi arttırmak için en iyi öneriler!!! Uğramadan geçmeyin!

Günümüzde artık internetsiz ev ve iş yeri kalmadı. Neredeyse hayatımızın her alanında olan bu internetler artık olmazsa olmazımız haline geldi. Ancak bazı durumlarda zorluklar yaşayabiliyoruz. Örneğin çok önemli bir iş üstündeyken hız aniden kesilebiliyor. Ya da birkaç kişi aynı anda tek bir modeme bağlandığında Wifi sinyallerinde düşmeler yaşanabiliyor. Bunun gibi ortada çok fazla örnek var. Ancak sizler için araştırıp hazırladığımız bu rehber sayesinde Wifi sinyali nasıl en iyi hale getirilir göreceksiniz. Dilerseniz gelin, sizler için hazırladığımız bu yararlı rehbere bir göz atalım.

1. Modemlerinizi açık konuma getirin

Çoğu kişi modemlerinin ortalıkta olmasını istemez. Bu nedenle de onu dolaba, masa altına vb. gibi yerlere koyarak göz önünden kaldırır. Ancak bu yapılan şeyin internetinizi ne kadar kötü etkileyeceğinin farkında olmayabilirsiniz. Öncelikle internetinizden iyi bir verim almak istiyorsanız modeminizi yerden daha yüksek ve açık alanlara yerleştirmelisiniz. Yani raf ve masa altı gibi yerlere kesinlikle koymayınız.

2. Modeminizi elektrikli cihazlardan uzak tutun

Wifi sinyallerinin azalmasındaki bir başka sebepte modemin yanında bulunan elektronik cihazlardır; Mikrodalga fırınlar, kablosuz telefonlar, floresan ışıklar ve hatta  farklı modemlere kadar birçok şey, internet hızınızın stabilitesini bozacaktır. Bunun içinde yönlendiricinizin yanında hiçbir şekilde elektronik alet bulundurmamaya dikkat edin. Emin olun bunu yaptıktan sonra desteklenen en iyi şekilde veri hızı alabileceksiniz.

3. Modeminizi düzenli olarak yeniden başlatın

Rehberimizde yer alan bir diğer şey ise modeminizin yeniden başlatılmasıdır. Örneğin bilgisayarlarımızda herhangi bir düzensizlik gördüğünüzde ne yaparsınız? Cevap elbette basit. İlk olarak onu kapat aç yaparak sorunu çözmeye çalışırsınız. Zira çoğu kişi de bilgisayarını kapat-aç yaptığı zaman anlık olarak oluşan sorunun giderildiğini fark eder. Modemlerde böyledir. Onlarda mesela sürekli olarak açık kaldığında sistemde ve önbellekte yavaşlamalara sebep olacaktır. Ancak belirli günlerde yönlendiricinizi yeniden başlatırsanız cihaz, eski performansını sunmaya devam edecektir.

Dördüncü ve son olarak şifrenizi güçlendirin

Başkalarının Wifi şifresini hepimiz kırmak istemişizdir. Ancak kendi Wifi şifremizi başkalarının kırmasını elbette istemeyiz. Bu tür olayları yaşamamak içinde ağınızı çok güçlü bir şifre ile korumanızı öneririz. Aksi taktirde istemediğiniz kişiler de internetinizden yararlanabilir.

Şimdilik Wifi sinyallerini güçlendirmek için hazırladığımız rehber bu kadar. Ancak bu ve buna benzer şekillerde daha fazla öneri almak için, bizleri sürekli olarak takip edebilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.