Ana sayfa » Mobil » iPhone 12 çentik tasarımı nasıl olacak? Ayın tas aynı hamam devamkee…

iPhone 12 çentik tasarımı nasıl olacak? Ayın tas aynı hamam devamkee…

iPhone 12 çentik tasarımı nasıl olacak? Ayın tas aynı hamam devamkee…

Bugün ortaya çıkan şematik bir görüntü iPhone 12 çentik tasarımını da ortaya kırdı. Yine hayaller kırık. Ayın tas aynı hamam devamkeeee…

Bundan yıllar önce akıllı telefon pazarı çentik ile tanıştı. Bu çentik bir hastalıktı ve tasarım tarafında kullanıcıya aslında hiçbir şey sunmuyordu. Birçok üretici de bu çentik aldanmacasına kapıldı ve çentikli telefonlarını pazara sundu. Bugün “çentik” konusunda ısrarcı olan tek bir marka kaldı o da Apple. Bir süredir iPhone 12 çentik tasarımı ile ilgili bilgiler ortada dolaşıyordu ve Apple‘ın çok daha az bir çentik kullanacağı yorumları yapılıyordu ama görünen o ki; öyle olmayacak.

Bugün sızan bir şematik görüntü, Apple‘ın çentik konusundaki atılımını iPhone 13 serisine sakladığını gösteriyor. Apple’ın FaceID sistemini küçültememesi yüzünden ya da küçültmek istediğindeki maliyet yüzünden bildiğimiz çentik ile yola devam edeceğini görüyoruz.

OPPO ise geçtiğimiz yıl, evet geçtiğimiz yıl ekran altı kamera teknolojisini resmen tanıttı. Bugün pazarda ekran altı kamera teknolojisine sahip telefonlar da satışa başladı. Huawei’nin şelale ekran adını verdiği telefonlarında satıldığını görüyoruz. Apple ise kullanıcılarına halen çentik deneyimi sunuyor.

Son gelen bilgilere göre de Apple’ın ya  tarafta parmak izi okuma sensörü kullanacağı da gelen bilgiler arasında. Zira pandemide maske yüzünden FaceID sistemi çalışmıyor ve iPhone kullanıcıları da bu konuda ciddi anlamda isyandalar. 15.000 TL‘ye iPhone alan kullanıcılar sokakta telefonu açmak için maskemize dokunmak ve açmak zorunda kalıyor. Apple‘ın bize ne sunacağını ya da ne sunmayacağını önümüzdeki hafta hep birlikte göreceğiz…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.