Ana sayfa » Mobil » Huawei HarmonyOS mutfağa girdi! Master Chef geldi a dostlar!!!

Huawei HarmonyOS mutfağa girdi! Master Chef geldi a dostlar!!!

Huawei HarmonyOS mutfağa girdi! Master Chef geldi a dostlar!!!

Bugün ortaya çıkan görsellere baktığımızda Huawei HarmonyOS işletim sistemi için büyük bir ekosistem kurmaya başladığını resmen gördük…

Huawei‘nin son bir yılda yaşadığını bugün başka bir üretici yaşasaydı sanırız batardı. Zira Huawei‘nin yonga seti üretemez konumuna getirilmesine tepkiler de çığ gibi büyüyor. Amerika’nın elinde bir delil varsa bunu ortaya koymalı yoksa suçu ispatlanan kadar… Huawei tüm bu süreci olgunlukla ve sakinlikle karşılayarak erdemli bir şekilde yoluna devam etmesini bildi. “Kötü komşu adamı ev sahibi yapar” atasözümüz gerçek oldu ve Huawei HarmonyOS işletim sistemini bizlere sundu.

Bildiğini üzere geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Huawei Geliştiriciler Konferansı sırasında HarmonyOS 2.0 ile tanıştık ve hemen arkasında da geçtiğimiz gün incelediğimiz HarmonyOS işletim sistemine sahip dünyanın ilk akıllı saati Watch GT 2 Pro ile tanıştık. Bugün ise gelen bilgilere göre Huawei, akıllı ev sistemleri için bu işletim sistemlerini mutfak ekipmanı üreticileri ile paylaşıyor.

HarmonyOS UI

HarmonyOS UI

Huawei HarmonyOS ekosistemi genişliyor

Midea Group, Joyoung ve Robam Appliances gibi önde gelen Çinli ev aletleri üreticileri ile ortaklıklar kuran Huawei birçok mutfak ürününde HarmonyOS işletim sistemini kullanmaya başlıyor. Görünen o ki kısa bir süre içinde global pazarda satılan birçok mutfak ürününde HarmonyOS işletim sistemini görmeye ve en önemlisi de kullanmaya başlayacağız. Peki bu ne anlama geliyor?

Bu Huawei’nin kendi ekosistemini kurduğu anlamına geliyor. Çinli üretici daha önce yaptığı açıklamada yılda 100 milyon ürünün HarmonyOS ekosistemine dahil olacağını söylemişti ve görünen o ki; böyle de oluyor. Sızıntıları paylaşılan ürünlerin üzerinde HarmonOS damgası olduğunu görüyoruz. Kısa süre içinde kahve makinenizi, su ısıtıcınızı atta aspiratörünüzü bile akıllı saatinizden kontrol edebileceksiniz; hem de evde olmasanız bile…

Huawei‘nin yaptığı açıklamaya göre HarmonyOS 2.0, 128KB ile 128MB arasında değişen RAM ile çok çeşitli akıllı cihazlar için uygundur. Zaten Huawei Watch GT 2 Pro‘nun da sadece 32MB RAM kullandığını biliyoruz.  Huawei, HarmonyOS kullanıcılarının sayısını artırmak için üçüncü taraflarla da ortaklık yapıyor ve görünen o ki bu ekosistemi geliştirmek için elinden geleni de ortaya koyuyor…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.