Akıllı Saat Ekim 8, 2020 17:00

Apple Watch Series 6 Türkiye’de telefon fiyatına satışa sunuldu!

Apple Watch Series 6 Türkiye’de telefon fiyatına satışa sunuldu!

Apple telefon fiyatına saat satma işine bugün resmen başladı. Apple Watch Series 6 ve SE modelleri Türkiye’de resmi olarak satışa sunuldu.

Eylül ayında tanıtılan Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE modelleri bugün resmi olarak Türkiye pazarına giriş yaptı. Telefon fiyatına resmen akıllı saat satmaya başlayan Apple, Türkiye’deki iPhone kullanıcılarını bir hayli üzecek gibi görünüyor. Peki, abartı fiyatlarına karşılık bu saatler, saati göstermekten başka

Apple Watch Series 6’nın 40mm modeli için 3.799 TL ve 44mm modeli için 4.049 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Apple Watch SE 40mm modeli için 2.699 TL ve 44mm modeli için ise 2.949 TL‘yi Apple’a bayılmanız gerekiyor. SE modelinin özellik açısından Series 4‘e çok benzemesi ve fiyatının nispeten daha uygun olması sevindirici. Ancak asıl dananın kuyruğunu Series 6 kopartıyor.

Series 6, EKG çekme ve düşme algılamanın yanı sıra şimdi de kandaki oksijen miktarını ölçmeye başlıyor. Tam bir sağlık canavarı olan bu model keşke uygun fiyatlı olsa da herkes sağlık hizmetlerinden faydalanabilse.

Apple Watch Series 6

Apple Watch SE’de Gümüş, uzay grisi ve altın renk seçenekleri yer alıyor. Anaca modelde bu renklere ek olarak mavi ve kırmızı renk seçenekleri eşlik ediyor. Apple W3 bağlantı ve U1 ultra geniş bant çipi ile gelen Series 6’da bir önceki işlemciye göre yüzde 20 daha hızlı olan Apple S6 SiP yer alıyor. iOS 14 ve üzeri iPhone modelleri ile uyumlu olan bu saatler bakalım Türkiye’de iş yapacak mı?

Apple Watch Series 6 özellikleri

  • 40 mm (324 x 394 piksel) ekran / 44 mm (368 x 448 piksel) LTPO OLED Her zaman açık 1000 nit parlaklıklı Retina ekran
  • 64 bit çift çekirdekli işlemciye sahip Apple S6 SiP
  • Apple W3 wireless bağlantı ve Apple U1 çipi
  • 32 GB dahili depolama birimi
  • EKG, kandaki oksijeni ölçme sensörü, düşme algılama sensörü

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.