Mobil Ekim 7, 2020 15:00

Samsung Galaxy S21 pili için çılgın kumar! Galaxy Note 7’nin…

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Samsung Galaxy S21 pilini, Galaxy Note 7 pilini üreten şirket yapacak. Peki bunun sebebi ne? İşte Detaylar.
Samsung Galaxy S21 pili için çılgın kumar! Galaxy Note 7’nin…

Akıllı telefon pazarında yaşanan en büyük sansasyon Apple‘ın telefonları bilerek ve isteyerek kullanıcılarına söylemeden yavaşlatmasıdır. İkinci en büyük sansasyon ise tartışması Samsung Galaxy Note 7‘nin pillerinin alev almasıydı. Bu süreçten sonra Samsung, Apple gibi davranmayarak ciddi  önlemler almıştı. İlk atılan adım ise takdir edersiniz ki Galaxy Note 7 pilini üreten Çinli Amperex Technology Limited (ATL) ile yolları ayırmak oldu. Bugün ise oldukça ilginç bir bilgi elimize ulaştı. Zira Güney Koreli üretici Samsung Galaxy S21 pili iin ATL ile anlaştığını duyurdu.

Aslına bakarsanız bu o tarihten beri ilk pil alımı olmayacak. Zira bildiğimiz üzere ATL, Çinli BYD Co. Ltd. ile birlikte Galaxy A ve Galaxy M akıllı telefonlar için pil tedarik etti ve bir sorun yaşanmadı. Bugün ortaya çıkan sertifikalara göre ATL 3 farklı pil sertifikasını aldı. Böylece Galaxy S21’in pil güçleri de kesinleşti diyebiliriz. Görünen o ki; pil güçleri sırasıyla şöyle olacak.

  • Galaxy S21 4.000 mAh
  • Galaxy S21 Plus 4.800 mAh
  • Galaxy S21 Ultra 5.000 mAh
Samsung Galaxy S21+ pil

Samsung Galaxy S21+ pil

Güney Koreli üretici Galaxy Note 7 fiyaskosu sonrasında Samsung SDI ürünlerine geçti ve LG Chem, Electric, Almus ve ITM Semiconductor  gibi firmaları da tedarikçi olarak seçti.

Samsung Galaxy S21 pilini neden ATL üretecek

Bu sorunun cevabını bilmemiz mümkün değil ama bize sorarsanız bu noktada en büyük sebebin tamamen üretim maliyeti yani para olduğunu düşünüyoruz. Galaxy S21 serisini heyecanla bekliyoruz…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.