Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 7, 2020 10:01

Microsoft Teams bomba gibi bir özellik aldı!!! Şimdi Zoom düşünsün!

Microsoft'un şüphesiz en iyi uzaktan çalışma uygulaması olan Microsoft Teams, çok yakında merakla beklenen o özelliğe kavuşacak...
Microsoft Teams bomba gibi bir özellik aldı!!! Şimdi Zoom düşünsün!

Pandemi döneminde olduğumuz şu günlerde insanlar; iş, okul vb. gibi toplantılarını uzaktan bağlantı ile gerçekleştiriyorlar. Ancak bu toplantıları gerçekleştirmeniz için, kullandığınız uygulamadan çok fazla verim almalısınız. Yani kasmalar, donmalar, kesintiler vb. gibi hatalarla karşılaşmamanız için iyi bir platform tercih etmelisiniz. Tabii ki bunun içinde piyasada kıyasıya bir rekabet var. Google, Zoom ve Microsoft gibi birçok teknoloji devi, size en iyi deneyimi yaşatmak için sürekli olarak uygulamalarını geliştiriyor ve güncelliyor. Koronavirüsün piyasaya ilk çıkmasıyla beraber kullanıcılar en çok, Çin yapımı olan Zoom uygulamasına yöneldiler. Zoom; gerek bizleri sunduğu özellikler, gerekse stabilitesiyle kullanıcıların beğenilerini topladı ve çok kısa sürede popüler hale geldi. Ancak bu rekabette kendi adını da yazdırmak isteyen Microsoft, Teams adındaki uygulamasına büyük güncellemeler sunarak Zoom’un hızını kesmeyi başardı. Özellikle Üniversitelerde tercih edilen Teams uygulaması, yeni güncellemeleriyle artık çok daha iyi hale geldi.

Microsoft-Teams

Geçtiğimiz haftalarda çeşitli performans iyileştirmeleri alan Microsoft Teams, şimdi de kullanıcıların 2018 yılından beri beklediği o özelliği kullanıma sundu. Raporlara göre ABD’li şirket, Teams için çevrimdışı mod özelliğini bugünden itibaren kullanıcılarına sunmaya başladı. Microsoft Teams‘teki yeni çevrimdışı mod özelliği; kullanıcıların İnternet’e bağlanmadan en son sohbetlerine ve kanallarına göz atmalarına olanak tanır. Buna ek olarak  kullanıcılar, çevrimdışı modda da mesaj oluşturabilecek ve bu mesajlar, cihaz İnternet’e bağlandığında otomatik olarak gönderilecektir. Microsoft’un sunduğu çevrimdışı mod özelliği sayesinde, İnternet kesintiye uğradığında veya herhangi bir nedenle işiniz aksadığı zaman bile, sohbette kalmanız mümkün olacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.