Ana sayfa » Mobil » iPhone 12 tanıtım tarihi kesinleşti! Biz neden heyecanlanıyorsak?

iPhone 12 tanıtım tarihi kesinleşti! Biz neden heyecanlanıyorsak?

iPhone 12 tanıtım tarihi kesinleşti! Biz neden heyecanlanıyorsak?

Hayırlı olsun, iPhone 12 tanıtım tarihi resmen kesinleşti. Peki bu lansmanda neler tanıtılacak? İşte görselden sızan detaylar…

Apple yeni nesil iPhone 12 tanıtım tarihini resmen duyurdu. Merakla beklenen yeni nesil iPhone 12 13 Ekim tarihinde Türkiye saati ile saat 20:00’da resmen tanıtılacak. Tanıtılacak ama bu durum bizi pekte ilgilendirmiyor diye düşünüyoruz. Zira ülkemizde 5G desteği yok ve 5G destekli yeni nesil iPhone 12 bize gelmeyecek.

Apple bildiğiniz üzere genellikle üç farklı iPhone ile karşımıza çıkıyordu. Bugün yayınlanan görsele baktığımızda ise dört farklı daire bulunması ise bu sefer 4 adet iPhone 12 geleceğini bizlere gösteriyor. Görselde Sıkı Tutunun ibaresi bulunuyor. Bu da hıza odaklı bir telefon geleceği anlamına geliyor. Apple A14 Bionic yonga seti ile gelecek olan yeni nesil iPhone 12‘nin hızını 5G desteğinden alması beklense de ülkemize 5G destekli bir iPhone gelmesinin bir anlamı yok. Zira kısa vadede ülkemizde 5G desteği bulunmayacak.

iPhone 12 tanıtım lansmanında hangi modeller tanıtılacak?

Dört farklı iPhone tanıtılacağını söyledik.

  • iPhone 12 Mini
  • iPhone 12
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max

Bununla birlikte Apple’ın Apple yonga seti kullanan 13 inç MacBook Pro modelini de tanıtması bekleniyor. Belki bir ihtimal 12 inç ekran boyutuna sahip bir model de gelebilir. Apple’ın yeni nesil 5G destekli telefonları Türkiye pazarında satışa sunmayacağını da tekrar hatırlatalım…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.