Ana sayfa » Mobil » Bir sen eksiktin!!! Google, Hikayeler özelliğini resmen kullanıma sundu!

Bir sen eksiktin!!! Google, Hikayeler özelliğini resmen kullanıma sundu!

Bir sen eksiktin!!! Google, Hikayeler özelliğini resmen kullanıma sundu!

Son zamanlarda neredeyse tüm platformalarda görmeye başladığımız Hikayeler özelliği şimdi de Google’ye geldi; Google Hikayeler özelliğini resmen yayınladı.

Akıllı telefonlarımızda sıklıkla kullandığımız uygulamalar artık yeni bir hal almaya başladı. İlk olarak Snapchat’in başlattığı Hikayeler özelliği, daha sonra neredeyse tüm sosyal medya platformlarına gelmeye başladı. Kullanıcıların da beğenilerini kazanan bu özellik, şimdi de hiç beklemediğiniz Google uygulaması için geliyor. ABD medyasında ortaya çıkan haberlere göre Google, hem iOS hem de Android için Google Hikayeler özelliğini resmen kullanıma sundu. Evet şaka değil; artık Google’da da hikayeler özelliğini görmeye alışsanız iyi edersiniz.

Google, hikayeler özelliğini aslında şimdi başlatmıyor. Hatırlarsınız dev arama motoru 2018 yılında da böyle bir özellik ile karşımıza çıkmıştı. Ancak o zaman sunulan özellik, amp olduğu için pek fazla dikkatleri çekmedi. Şimdi ise Google, bu konuda epey büyük bir adım attı. Şirket yaklaşık 800 milyon kişiyi kapsayan uygulamasına, tıpkı Snapchat ve Instagram‘da olduğu gibi hikayeler özelliğini getirdi. Sistem diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi çalışıyor. Yani görmek istediğiniz hikayeye tıkladığınız zaman tam ekrana geçiyor. Aynı zamanda sesli ve videolu içerikleri de oynatabiliyorsunuz.

Google-Hikayeler-1

Ancak Google’ın hikayelerini diğerlerinden farklı kılan bir şey var. Instagram ve Snacphat gibi uygulamalarda genelde herkes story atabiliyor. Lakin Google‘ın sunmuş olduğu yenilikten sadece yayıncılar faydalanabilecek. Aynı zamanda bu yayıncılar, hikayelerine bağlantılar ekleyerek gelir de elde edebilecekler. Tabii bu hikayeleri oluşturmak içinde MakeStories veya NewsroomAI gibi çeşitli araçlardan faydalanmaları gerekecektir.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.