Fotoğraf Makinesi Ekim 7, 2020 9:00

Android Destekli Zeiss ZX1 Fiyat ve Özellikleri, Compact Ama Full Frame!

Android ile çalışan, Zeiss lensli, kompakt ama full frame sensörlü dolu dolu özelliği olan "Zeiss ZX1" tüm özellikleri ve fiyatı haberimizde.
Android Destekli Zeiss ZX1 Fiyat ve Özellikleri, Compact Ama Full Frame!

Zeiss ZX1 sonunda satışa çıkacak gibi görünüyor. Android destekli kamera kısa süre önce Amerika fotoğraf ve video marketing devi B&H‘da ön sipariş için açıldı, ancak daha sonra yazı ‘Uygun Olduğunda Bildir‘ olarak değiştirildi.

Zeiss ZX1, ilk olarak iki yıl önce Eylül 2018‘de duyurulmuştu ve lansmanı 2019‘un başlarında planlanıyordu. Bu açıkça meyve vermedi ve bir süre için kamera aniden B&H‘de görünene kadar unutuldu.

"<yoastmark

Zeiss ZX1, sabit lensli kompakt aynasız bir kameradır. ISO 80-51200 hassasiyetli ve 4K30p video kaydı ve 3 fps seri çekim yapabilen tam çerçeve 37.4MP CMOS sensöre sahiptir. Sensör, bir Zeiss Distagon T * 35mm f2 sabit lens ile eşleştirilmiştir. Kamera ayrıca yaprak deklanşör tasarımına, 255 noktalı AF sistemine, fiziksel deklanşör hızına, ISO kadranlarına, 0,7 inç 1080p OLED vizöre ve 4,3 inç 720p LCD dokunmatik ekrana sahiptir. Üstte bir flaş yuvası ile birlikte kulaklık ve mikrofon jakları da vardır.

"<yoastmark

ZX1, görüntüleri doğrudan kameradan yakalayabilmek, düzenleyebilmek ve paylaşabilmek için tasarlanmıştır. Kamera, Adobe Photoshop Lightroom CC’yi düzenleme arayüzüne entegre eder, böylece kullanıcılar görüntüleri anında hızlı bir şekilde düzenleyebilir. Bundan sonra, dahili Wi-Fi, Bluetooth ve NFC‘yi kullanarak görüntüleri anında yükleyebilirler. Veya bu görüntüleri yerleşik 512 GB flash depolama biriminde depolayabilirsiniz.

Bu denklemin Android kısmı oldukça şaibeli. O kadar şaibeli ki, Zeiss hiçbir yerde bundan bahsetmiyor bile. Bu, Android‘in son derece özelleştirilmiş bir sürümü olsa gerek, bu nedenle Samsung Galaxy Camera ile tam olarak aynı şey değil.

Sizce Zeiss ZX1 nasıl olmuş, fiyatı çok mu pahalı?

Yorumlarınızı hemen aşağıda bekliyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.