Ana sayfa » Mobil » Xiaomi MIUI 12 arayüzünde yeni bir özelliği test etmeye başladı!!!

Xiaomi MIUI 12 arayüzünde yeni bir özelliği test etmeye başladı!!!

Xiaomi MIUI 12 arayüzünde yeni bir özelliği test etmeye başladı!!!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, MIUI 12 arayüzüne yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şimdi de Notlar uygulamasına grafiti özelliği geliyor.

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, yenilik konusunda rakip tanımıyor. Kendi arayüzü olarak bilinen MIUI‘a sürekli olarak yenilikler ekleyen dev üretici, şimdi de bir başka özellik ile karşımıza çıkıyor. MIUI 12 Çin beta testinde açığa çıkan ekran görüntülerine göre Xiaomi, Note uygulamasında grafiti özelliğini test etmeye başladı. Aslında bu özelliğe diğer markaların telefonlarından aşinayız. Örneğin: OPPO ve Meizu. Bu iki şirket de yapışkan notlar üzerinde grafiti görselleri çizmenize olanak tanıyor. Ancak böyle bir yeniliği Xiaomi cephesinde görmek akıllarda soru işareti bırakmıyor değil. Çünkü bu işlev, şirketin yeni bir stylus kalemli telefon üzerine çalıştığını da bizleri işaret ediyor olabilir.

Xiaomi-MIUI-12

Yukarıda da gördüğünüz üzere yeni grafiti özelliği kullanıcılara, yapışkan  not üzerinde çizimler yapmalarına olanak tanıyor. Ancak bu özellik, şu anda piyasada bulunan Xiaomi modellerinde pek uyumlu olarak çalışmayacaktır.(Kalem olmadığı için) O yüzden bunun, yeni bir stylus kalemli telefon için tasarlandığını da düşünebiliriz. Yine de diğer kullanıcılar  üzülmesin. Çünkü Çinli üretici bunu, bir sonraki haftalık güncelleme ile beta grubundaki diğer kullanıcılarına da ulaştıracaktır. Kararlı sürümlere gelmesi de birkaç haftalık süre alacaktır.

Bakalım Xiaomi, önümüzdeki günlerde stylus kalemli bir  telefon piyasaya sürecek mi? Bekleyip görelim

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.