Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 6, 2020 19:02

Spotify yeni güncelleme ile merakla beklenen o özelliğe nihayet kavuştu!!!

Son zamanların en popüler müzik dinleme uygulaması olan Spotify, uzun süredir merakla beklenen o özelliği nihayet kullanıma sundu.
Spotify yeni güncelleme ile merakla beklenen o özelliğe nihayet kavuştu!!!

Akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz ve bilgisayarlarımızda olmazsa olmazımız olan Spotify, yeni güncelleme ve geliştirmeleri ile artık çok daha iyi. Müzik dinleme alışkanlıklarımız pandemi döneminin de başlaması ile beraber bir hayli arttı. Bunun yanı sıra aynı yükselmeyi film platformlarında da gördük. Örneğin Netflix ve Amozon Prime‘e duyulan ilgi, geçen senelere nazaran kat kat arttı. Tabii ki bu geliştiriciler, kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak için sürekli olarak uygulamalarını güncelliyor ve yenilikler sunuyor.

Popüler müzik dinleme platformu olan Spotify, kullanıcıların da uzun süredir beklediği ”şarkı sözünden müzik bulma” özelliğini yeni güncelleme nihayet başlattı. Aslında bu özellik Spotify‘nin masaüstü uygulamasında mevcuttu. Ancak bugünden itibaren hem Android hem de iOS kullanıcıları da bu özellikten yararlanabilecek.

Yukarıda da gördüğünüz gibi yeni gelen güncelleme ile birlikte, ismini hatırlamadığınız fakat dilinizin ucunda mırıldandığınız o şarkıyı, şarkı sözlerini girerek bulabilirsiniz. Aslında müzik bulma uygulamasında en başarılı isim Shazam‘dır. Ancak Shazam üzerinden bir müziği bulabilmeniz içinde, sadece o şarkıyı uygulamaya dinletmeniz gerekmektedir. Yani Shazam üzerinde istediğiniz bir müziği, sözleriyle bulmanız gibi bir durum söz konusu değil. Yalnızca dinleterek bulmanız mümkündür.

Peki sizler Spotify’nin bu özelliğini nasıl buldunuz? Yorumlarda bizlere belirtiniz.

 

 

 

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.