Huawei Ekim 6, 2020 14:00

İlk HarmonyOS 2.0 alacak telefon belli oldu! Sıradaki gelsin!

Huawei'in kendi işletim sistemi yazılımı HarmonyOS 2.0 alacak ilk telefon belli oldu! Sırada hangi cihazlar var peki, haberimizde!
İlk HarmonyOS 2.0 alacak telefon belli oldu! Sıradaki gelsin!

Huawei, EMUI 11 çalıştıran bazı telefonların HarmonyOS 2.0 güncellemesini yükleyebileceğini zaten resmen doğrulamıştı. Şirket içi işletim sisteminin yeni sürümü aşamalar halinde geliştiricilere sunuluyor ve telefonlar için ilk beta bu Aralık ayında bekleniyor.

Weibo’daki bir görsele göre güncellemenin hangi zamanlarda yayınlanacağını gösterdiğini iddia ediyor ve şu şekilde liste uzayıp gidiyor: Önce Kirin 9000 işlemciye sahip telefonlar (bunlar Mate 40 serisi olacak), sonra Kirin 990 5G’li telefonlar (bazı P40 ve Mate 30 modelleri) ve sırasıyla diğer uygun EMUI 11 sürümüne sahip cihazlar.

Kirin 710 ve 810 ile güçlendirilmiş oldukça eski telefonlar bile (epeyce bekledikten sonra) güncelleme kervanına katılacak. “Kısmi(partial)” notu bulunan satırlar muhtemelen sadece bazı modellerin güncelleneceği anlamına geliyor ve bu kriterler henüz net değil.

ABD-Çin ticaret savaşı, Huawei‘in yeni amiral gemilerini piyasaya sürme yeteneğini engelledi. Huawei Mate 40 modelleri çoktan piyasaya sürülmüş olmalıydı, ancak sınırlı yonga seti tedariki ve Batı pazarları için Play Store olmaması şirketin lansmanı geri çekmesine ve ertelemesine neden oldu.

Yeni Huawei Mate ailesinin Çin pazarında Ekim ayı ortasında piyasaya sürülmesi bekleniyor, küresel piyasada ise 2021’e kadar muhtemelen gelmeyecek. Kirin 9000 yongaları ile tabletler ve muhtemelen katlanabilir telefonların da geleceğini unutmayın. HarmonyOS, herhangi bir Huawei cihazında çalışabilecek; akıllı saatler, akıllı telefonlar, tabletler, TV’ler vb.

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.