Ana sayfa » Asus » ASUS GeForce RTX 3070 Modellerini Tanıttı. Bunlar Canavar!

ASUS GeForce RTX 3070 Modellerini Tanıttı. Bunlar Canavar!

ASUS GeForce RTX 3070 Modellerini Tanıttı. Bunlar Canavar!

ASUS GeForce RTX 3070 versiyonlarını tanıttı. Yeni ürünler bir önceki GeForce RTX 3090 ve RTX 3080 serisinin modelleri ile çok benziyor.

Üretici TUF Gaming versiyonlarını fabrika hız aşırtmalı ve hız aşırtmasız olarak iki versiyon halinde sundu. Ne yazık ki ASUS GeForce RTX 3070 video kartlarının tüm teknik özelliklerini sağlamıyor – hız aşırtmalı sürümler için GPU frekansları bilinmemektedir.

ASUS GeForce RTX 3070 TUF sürümleri, üç fanlı devasa bir soğutma sistemi ile donatılmıştır. TUF Gaming serisinin eski modelleri gibi, GeForce RTX 3070 seçenekleri de bilgisayar kasasında 2,5 genişleme yuvasını kaplayacak. Video kartları, soğutma sistemi için biraz değiştirilmiş bir radyatör ve farklı bir video çıkışı düzenlemesi aldı. Aynı zamanda, konektör setinin kendisi de değişmedi. Kartlar iki HDMI 2.1 ve üç DisplayPort 1.4a konektörü ile geliyor.

RTX 3070 TUF

GeForce RTX 3090 ve RTX 3080 modellerine kıyasla beyan edilen daha düşük güç tüketimi seviyesine rağmen, ASUS GeForce RTX 3070 TUF versiyonları iki adet 8-pinli yardımcı güç konektörü ile donatılmıştır. TUF Gaming‘in gerçekleştirdiği eski GeForce RTX 30 serisi modellerin incelemeleri ve alıcıları arasında piyasanın en iyileri arasında olduklarına inanılıyor. İlk olarak, üretici, test üretimi aşamasında, GPU güç alt sistemindeki altı SP-CAP (POSCAP) kapasitörünün “sorunlu” yapılandırmasını daha kararlı çalışma gösteren MLCC kapasitörleriyle değiştirdi. İkinci olarak, ASUS, neredeyse NVIDIA tarafından önerilen fiyata TUF Gaming serisinin üst düzey kartlarını sunuyor.

TUF Asus 3070

Sırtlarına bakarsanız daha eski ve daha genç TUF Gaming modelleri arasındaki farkları görmek çok daha kolay. Yeni 3070 TUF modelleri, farklı bir SP-CAP / MLCC kapasitör konfigürasyonuna sahiptir. Ek olarak, daha genç modellerde, GPU güç alt sisteminin bulunduğu PCB’nin merkezi alanının yalnızca bir kısmı görülebilir.

Güney Kore pazarı için üretici KO serisini hazırladı. Ek olarak, STRIX varyantlarının yanı sıra DUAL EVO ve DUAL MINI duyuruldu. İkincisi, Mini-ITX sistemlerinin bir parçası olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. NVIDIA, GeForce RTX 3070‘in satışlarının başlamasını iki hafta erteledi. Kartlar, AMD‘nin yeni Radeon RX 6000 serisi grafik çözümlerini tanıtmasından bir gün sonra, 29 Ekim‘de mağaza raflarında yerini alacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.