Mobil Ekim 5, 2020 18:00

TikTok Instagram uygulamasını yine ezdi! Şampiyon belli ikinci kim?

TikTok Instagram arasındaki rekabet öyle görünüyor ki; bitti. Zira son gelen raporlara baktığımızda TikTok herkesi ezdi geçti...
TikTok Instagram uygulamasını yine ezdi! Şampiyon belli ikinci kim?

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullandığınız uygulama nedir bilemiyoruz ama ülkemizde Instagram kullanımı ciddi anlamda arttı. Instagram’a en büyük rakip olarak gösterilen TikTok ise açıkçasını söylemek gerekirse eze eze geliyor. Hatta geldi. Zira TikTok Instagram arasındaki rekabet bugün itibariyle bitti. Zira açıklanan indirme rakamları öyle bir noktaya geldi ki; Instagram ve tüm sosyal medya uygulamlarının havası bir anda söndü.

SesnorTower isimli araştırma şirketinin yayınladığı rapora göre TikTok hem iOS hem de Android ekosisteminin en çok indirilen uygulaması olmayı başardı. Tüm işletim sistemlerinde birinci olmayı başaran TikTok’u Facebook takip ediyor. Toplantı yapmak için kullandığımız Zoom uygulaması ise üçüncü sırada bulunuyor. WhatsApp dördüncü ve Instagram beşinci sırada bulunuyor.

TikTok ve Amerika arasında olanlar malum. Bu durumları sizlere net bir şekilde aktardık. Çinli sosyal medya uygulaması dünyayı kasıp kavururken “Instagram asla yıkılmaz” denmesinin de ne kadar sanal gerçeklik olduğu ortaya çıkıyor. Instagram‘ın her sosyal medyadan çaldığı özelliklere Reels eklense de görünen o ki TikTok gibi olamayacak. Zira Reels kullanımı Instagram kullanıcıları arasında pekte popüler değil. Zira insanların Instagram kullanma sebepleri genel anlamda ünlüleri ya da kendilerini sosyal medya fenomeni olarak gösteren kişileri takip etmek oluyor…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.