Google Ekim 5, 2020 10:00

Google Daydream VR Öldü, Güle Güle Daydream!

Google Daydream VR resmen öldü, destek Android 11 ile sona eriyor. Artık o uygulamaya güncelleme gelmeyecek...
Google Daydream VR Öldü, Güle Güle Daydream!

Google, geçen yıldan beri çeşitli Daydream VR özelliklerini öldürüyor, ancak uygulama bu güne kadar hala destek almaya devam etti. Android 11‘in piyasaya sürülmesiyle, Daydream VR‘nin günleri sona erdi, çünkü Google, Daydream uygulaması için artık güncelleme göndermeyeceğini onayladı.

Bu VR başlığının kullanımdan kaldırıldığı ve artık satışa sunulmadığı düşünüldüğünde Google‘ın kararı gerçekten şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, böyle bir VR başlığına sahip olanlarınız cihazın uygulamasını kullanmaya devam edebilecek ancak daha fazla güncelleme almayacağını ve yeni özellikler gelmeyeceğini bilmesi gerekiyor.

"Google

Daha da önemlisi, Google artık bu VR uygulamasını desteklemediğinden, Android 11 veya sonraki sürümleri çalıştıran bazı cihazlarda düzgün çalışmayabilir. Değişikliğe rağmen Google, kullanıcıların hesap bilgilerini veya üçüncü taraf uygulamaları için işlevselliği kaybetmesini beklemediğini söylüyor.

Aynısı Daydream hizmeti için de geçerlidir, bu da ona hala erişebileceğiniz anlamına gelir, ancak artık yazılım veya güvenlik güncellemesi almayacaktır. Ana çıkarım, VR başlığınızı Android 10 veya daha eski sürümleri çalıştıran bir cihazda kullandığınız sürece üçüncü taraf uygulamalarla kullanmaya devam edebilmenizdir. Android 11 ile çalışan bir telefona geçiyorsanız, bu uygulamanın kusursuz çalışacağının garantisi yoktur. İşte Google tarafından yapılan açıklama:

“Daydream View’u kullandığınız için teşekkür ederiz, VR uygulaması artık Google tarafından desteklenmiyor ve Android 11 veya sonraki sürümleri çalıştıran bazı cihazlarda düzgün çalışmayabilir.”

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.