Twitter Ekim 4, 2020 11:00

Twitter Donald Trump’cı çıktı! Trump ölsün tweetleri silinecek!

Twitter Donald Trump’cı çıktı! Trump ölsün tweetleri silinecek!

Sosyal medya devlerinden olan Twitter, Amerika Başkanı Donald Trump’ın yanında olduğunu belli etti. Trump ölsün tweetleri silinecek!

Çin’in Wuhan kentinden ortaya çıkan ve Çin hükümetinin dünyaya bir salgın olduğunu bildirmemesinden dolayı hayatımızı felç eden koronavirüs, Amerika Başkanı Donald Trump’ı da vurdu. Donald Trump‘ın eşi ile birlikte koronavirüse yakalandığı açıklanmıştı. Sosyal medya devi Twitter, Trump’ın COVID-19 testinin pozitif çıkması ile çalkalanmıştı.

Bu olayın ardından dünyada olduğu gibi Amerika’da da pek sevilmeyen isim olan Donald Trump’a olan tepkiler büyümüştü. İnsanlar Trump’ın ölmesi için dua etmeye başlamıştı. Twitter’ı çalkalayan bu ölüm isteklerinden sonra, sosyal medya devi harekete geçtiğini açıkladı.

Sosyal medya devi Donald Trump’ın ölmesini isteyenlerin tweetlerinin silineceğini ve bazı hesapların banlanacağını açıkladı. Trump’ın yanında “seve seve” durmak isteyen Twitter‘ın bu tutumu aslında çok normal.

Twitter

Hiç bir insan bir insanın ölmesi için istekte bulunmamalı. Bu hiç etik bir durum değil. Ancak Twitter’ın Amerika Başkanını korumak için böyle bir hamle yapması oldukça düşündürücü.

Donald Trump ile zıt düşmemek için tweet silme yoluna gidecek olan Twitter’ın bu hamlesi çok eleştirilecek gibi görünüyor. Ancak yine de sosyal medya devinin bu yoldan geri dönmeye niyeti yok. Eğer yakın zamanda Trump’ın COVID-19 olayı ile ilgili Tweet attıysanız o tweet’i 2-3 gün sonra bulamayabilirsiniz. Çünkü şeffaf, tarafsız ve özgürlükçü olduğunu söyleyen Twitter bu tweetleri silecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.