Ana sayfa » Mobil » Huawei monitör işine giriyor! Çerçeve nerede?

Huawei monitör işine giriyor! Çerçeve nerede?

Huawei monitör işine giriyor! Çerçeve nerede?

Telefon pazarında işleri sekteye uğrayan Huawei’nin başka sektörelere giriş yapacağı ortaya çıktı. Huawei monitör işine girecek!

Amerika ile olan savaşında ağır darbeler alan Çinli teknoloji devi Huawei, işlemci üretemeyecek noktaya geldi. 2021 yılında telefon satışlarında yüzde 70 gibi bir kayıp yaşaması beklenen firmanın yeni çıkış noktası belli oldu. Huawei monitör işine çok yakında girecek. Xiaomi gibi PC ekipmanlarına odaklanacak olan Huawei, bu pazarda önemli bir koza sahip olmak istiyor.

Aktarılan bilgilere göre yüzde 90 ekran/gövde oranına sahip olacak olan bu monitörde neredeyse çerçeve hiç olmayacak. 23.8 inçlik bir görüntüleme alanı sunacak olan monitörün AD80HW olarak isimlendirilmesi bekleniyor. 1920 x 1080 yani Full HD çözünürlükte bir ekrana sahip olacak olan monitörümüzde IPS panel kullanılacak.

Huawei Monitör

NTSC renk gamında yüzde 72‘sini kapsayacak olan bu monitör 16.7 milyon renk sunacak. Ayrıca Huawei’nin monitörü mavi ışık göz koruması için TUV Rheinland sertifikasına sahip olacak.

Hatırlayacağınız üzere bu olayın gerçekleşeceği, Huawei Tablet ve PC ürün grubu Başkanı Wang Yinfeng, şirketin yeni masaüstü bilgisayarlar üzerinde çalıştığını ve gelecekte kendi ekran ürünlerini piyasaya süreceğini söylemesi ile ortaya çıkmıştı.

Huawei Monitör

Panel üretimi konusunda BOE ile yakın ilişkiler kuran Huawei’nin bir de 34 inç büyüklüğünde Curved yani kavisli bir monitör de tanıtması bekleniyor. Fiyat konusunda rakipleri gibi uygun bir fiyattan satışa sunulmasını beklenen monitör bakalım Türkiye’de satışa sunulacak mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.