Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Xbox Controller Türkiye fiyatıyla karşımızda; orada 60, burada 120 dolar!

Xbox Controller Türkiye fiyatıyla karşımızda; orada 60, burada 120 dolar!

Xbox Controller Türkiye fiyatıyla karşımızda; orada 60, burada 120 dolar!

Yeni nesil oyun konsollarını yüksek fiyatlar ile ülkemize getiren Xbox, yein “Controller” için de aynı şeyi yaptı!

Vergiler ve yüksek kur oranı sebebiyle oldukça yüksek bir fiyattan Türkiye pazarına giriş yapan yeni Xbox Series S ve Series X, bu kez de kontrolcü fiyatları ile gündemde. Geçtiğimiz günlerde Series X’in fiyatını 7.499 TL, Series S’in fiyatını ise 4.599 TL olarak açıklayan; ancak sonrasında gelen “vergi süresinin uzatılması” kararı ile fiyatları sitesinden kaldıran şirket, Series X için 9.299 TL, Series S için ise 5.399TL‘lik fiyat biçti. Bununla da kalmayan şirket, yeni nesil Xbox Controller için oldukça yüksek bir fiyat açıkladı.

Xbox Series S ve Series X ile birlikte tanıtılan ve yurt dışında 60 dolardan satışa sunulacak olan Xbox Controller, Türkiye’de 999 TL gibi bir fiyattan alıcı bekleyecek. Birim fiyatı ile bakıldığında da, dolar bazından bakıldığında da son derece yüksek olan bu fiyat, Türkiye’deki oyuncuları epey bi’ üzeceğe benziyor. Öyle ki kontrolcünün Türkiye fiyatı yaklaşık 120 dolara tekabül ediyor. Bu da yurt dışındakinin iki katı demek oluyor.

Xbox Series X Teknik Özellikleri

  • İşlemci: 8 Çekirdekli @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU 7nm Enhanced
  • Grafik birimi: 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU
  • RAM: 16 GB GDDR6
  • Depolama:  1 TB Custom NVME SSD / 3.2 Harici HDD desteği (1 TB’a kadar)
  • Performans: 4K @ 60 FPS / 120 FPS’e kadar
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.