Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 3, 2020 10:00

Microsoft Surface Laptop Go dizüstü bilgisayarını tanıttı!

Bugün Microsoft Surface Laptop Go dizüstü bilgisayarın tanıtımını yaptı. Şık tasarımı ile dikkat çeken dizüstü bilgisayar orta segmente hitap edecek.
Microsoft Surface Laptop Go dizüstü bilgisayarını tanıttı!

Bilgisayar orta seviye kullanıcılar için tasarlandı. Microsoft Surface Laptop Go hafif ve ince yapısı ile dikkat çekiyor; bilgisayar iş amaçlı kullananlar için ideal özelliklerde. Bilgisayarın kapağı alüminyumdan yapılmıştır diğer kısımlar ise polikarbondan yapılmıştır ve oldukça hafiftir.

Microsoft Surface Laptop Go özellikleri ve fiyatı

Bilgisayar Intel Core i5-1035G1 işlemci kullanıyor. Temel sürümde 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Ek ücret karşılığında, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı veya 8 GB RAM, 256 GB dahili depolama alanı olan modeli alma şansınız var. Üzerinde dokunmatik ekran bulunan bilgisayarda 12,4 inçlik bir köşegen ekran bulunuyor. Ekran 1536 x 1024 piksel çözünürlüğü destekliyor. Ön kısımda HD video kaydını destekleyen bir web kamerası yer alıyor. Ayrıca Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0, standart bir kulaklık girişi, bir USB-C ve USB-A bağlantı noktası mevcut. Temel seviye haricinde ki diğer modellerde ise güç anahtarına yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Üretici tarafından verilen bilgiye göre bilgisayar 13 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunuyor. Paket içinde 39W şarj cihazı ile birlikte geliyor. Bilgisayarın ağırlığı 1110 gram, kalınlığı 16 mm‘dir.

Microsoft Surface Laptop Go

 

Bilgisayarın temel sürümü (4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı) 550 dolardan satışa çıktı. 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı bulunan modeli 700 dolar, 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama olan model ise 900 dolar fiyat etiketine sahip.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.