Ana sayfa » Mobil » Microsoft Outlook ile Helalleşme Zamanı mı? Gözyaşım Pıt!

Microsoft Outlook ile Helalleşme Zamanı mı? Gözyaşım Pıt!

Microsoft Outlook ile Helalleşme Zamanı mı? Gözyaşım Pıt!

Bu aralar Microsoft Outlook sürekli çöküyor. Bütün dünyada yaşanan bu sorun, “Outlook hizmeti kapatılacak mı?” sorusunu akıllara getirdi.

İnternette Microsoft Outlook e-posta hizmetinin genel olarak kapatılmasıyla ilgili mesajlar var. Kilitlenme, Outlook Web Hizmeti’ni, Outlook.com’u ve masaüstü ve mobil uygulamaları etkiledi. Kesinti bugün başladı ve Microsoft, şirketin e-postasını dünya çapında etkilediğini onayladı. Şu anda, Outlook kullanıcıları e-postalarına erişemiyor ve Outlook.com yüklenmiyor.

Başlangıçta Microsoft , sorunların çoğunlukla Hindistan’da olduğunu bildirdi , ancak daha sonra şirket, tüm dünyadaki Outlook kullanıcılarının etkilendiğini doğruladı. Hollanda’dan birçok rapor Allestoringen’de de görülebilir. Microsoft, kullanıcıları , EX223208 girişi altında daha fazla ayrıntı bulunabileceği yönetim merkezine yönlendirir. Microsoft ayrıca durum sayfası aracılığıyla kesinti ile ilgili güncellemeler sağlamaktadır.

Bu, bu hafta Microsoft hizmetlerinde görülen ikinci büyük aksaklık oldu. Pazartesi, Microsoft 365 hizmetlerinde altı saatten fazla sorun vardı. Microsoft’a göre sebep, yapılmış bir değişiklikti. Değişiklikleri geri alarak sorunlar çözüldü. Microsoft şimdi ‘son değişiklikleri’ tekrar araştırdığını söylüyor.

Outlook hizmetinin tamamen kapatılması şimdilik söz konusu değil. Dünyada milyarlarca insan bu hizmeti Gmail kadar sık olmasa da kullanıyor. Microsoft, e-mail hizmetinin altyapısının değiştirilmesiyle sorunun çözüleceğini bildirdi. Pazartesi günü, Microsoft Outlook, Office 365, Teams ve diğer hizmetlerin  kullanıcıları işlerinde sorunlarla karşılaştı. Cloudflare gibi diğer şirketlerin aksine, Microsoft çökmelerin temel nedenini tam olarak açıklamıyor, bu nedenle Microsoft Outlook’un hafta boyunca neden sorun yaşadığını bilemiyoruz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.