Google Pixel Ekim 3, 2020 11:00

Google Pixel selfie için ilginç bir adım atıyor!

Google Pixel selfie fotoğraf ve Portre modları için ilginç bir adım atma peşinde. Pixel selfie çekme konusunda insan sağlığını önemseyecek!
Google Pixel selfie için ilginç bir adım atıyor!

Google akıllı telefonlar, görüntüleri işlemek için en akıllı algoritmalardan bazılarına sahip. Şirket, yapay zekayı Kamera uygulamasındaki Portre moduna da uyguladı. Şimdiye kadar, Doğal/İnce varsayılan olarak ayarlanan ve bazı kusurları gideren, ayrıca bazı günlük kırışıklıkları düzelten bir Yüz Rötuşlama özelliği vardı. Google Pixel selfie kamerası için bu modu varsayılan olarak kapatamanın, insan psikolojisi için önemli olacağı kanısına vardı. Bir sonraki güncelleme ile ilginç şeyler bizleri bekliyor.

Şirket bugün blogunda Pixel 5, Pixel 4a ve Pixel 4a 5G ile başlayarak bu özelliğin varsayılan olarak Kapalı olacağını ve seçeneklerin ne yaptığını net bir şekilde açıklayacağını duyurdu.

Google tarafından yapılan birçok araştırmaya göre, güzelleştirme filtresinin açık olması, kullanıcının zihinsel sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye neden olabiliyor. “Bazı insanların kendilerini karşılaştırdığı bir güzellik standardını sessizce bilinç altında belirliyorlar”.

Bu durumdan dolayı, Kamerada bu özelliğinin Kapalı olarak ayarlanarak “insan merkezli yönergeler” oluşturulmasına karar verildi. Kullanıcılar, dilerse görünümünü değiştirmeyi seçebilir.

Google ayrıca birçok kişinin çıkartma ve filtre kullanmayı tercih ettiğini kabul etti, ancak Snapchat ve sahibi Lens Studio’ya “filtrelenmemiş kamera deneyimini” varsayılan olarak belirledikleri ve ardından kullanıcıların lensleri seçmelerine izin verdiği için popülerliği arttı.

Mountain View merkezli şirket, diğer Pixel telefonların Kamera uygulaması güncellemesini ne zaman alacağını açıklamadı, ancak Kasım ayı başında Pixel 5 ve en yeni kardeşinin satışa çıktığı bir sonraki güvenlik yamasıyla gelmesini bekliyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.