Ana sayfa » Mobil » Google Haritalar İle Artık Sakız Bile Kaybolmayacak!

Google Haritalar İle Artık Sakız Bile Kaybolmayacak!

Google Haritalar İle Artık Sakız Bile Kaybolmayacak!

Yollarda hepimize yarenlik eden dostumuz Google Haritalar yeni özellikle donatılacak. Arttırılmış gerçekliğin nimetlerinden faydalanacak.

Google Haritalar uygulamasında artırılmış gerçeklik (AR) yetenekleri genişletiliyor. Geçtiğimiz yıl Google, şehirde gezinmek için AR’yi kullanan Canlı Görünüm’ü tanıttı. Şirket, belirli işletmelerin ve önemli noktaların konumunu – sizden ne kadar uzakta olduklarını ve onlara ulaşmak için hangi yöne gitmeniz gerektiğini – görmenize yardımcı olmak için yakında bu özelliği güncelleyecektir.

Google ayrıca, gelişmiş Canlı Görünümün normal harita görünümü ile birlikte çalışacağını söylüyor. Dahası, Canlı Görünüm’e geçiş fark edilemeyecek – örneğin, toplu taşıma araçlarından çıkıp yürümeye başlarsanız harita, akıllı telefonunuzun kamerasıyla bölgeyi taramaya geçecek.

Google, Haritalar’ın yeni sürümünde, bir binanın veya örneğin bir kuruluşun bulunduğu doğal yüksekliği hesaba katarak konum noktasını daha da doğru hale getirmek için çalıştıklarının, bulmayı daha da kolaylaştıracağını iddia ediyor. ulaşılması zor bir yer. Teorik olarak, bu, gittiğiniz yer mevcut konumunuzdan farklı bir yükseklikte olduğunda karışıklığı önleyecektir.

Büyük teknoloji şirketleri arasındaki savaş sonsuza kadar sürecek. Ama birbirleriyle de işbirliği yapıyorlar. Bazıları yazılım uygulamaları yapmakta iyidir, bazıları yeni form faktörleri getirmede iyidir ve üçte biri cihazların nasıl daha iyi çalışmasını sağlayacaklarını bilir. Dolayısıyla, işbirliği düzenli kullanıcılar için faydalıdır. Bu bağlamda Google ve Apple birçok yönden birlikte çalışıyorlar. Ancak harita söz konusu olduğunda Apple, Google’ın hizmetine ihtiyaç duymadığına karar verdi. Ve sırayla Google, Haritalarını Apple Watch’lardan kaldırdı. Son zamanlarda Google, Google Haritalar’ı Apple Watch’a geri getireceğini söyledi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.