Mobil Ekim 3, 2020 20:00

Bir Yaşıma Daha Girdim! Yeni Akıllı Telefon Rakuten BIG…

Sabah erken kalkan akıllı telefon ürettikçe rekabet de artıyor. Akıllı adamlar Japonlar Rakuten BIG marka telefonu tanıttılar.
Bir Yaşıma Daha Girdim! Yeni Akıllı Telefon Rakuten BIG…

Geçen ay ZTE, dünyanın ilk ekran altı özçekim kamera teknolojisine sahip akıllı telefonu olarak ZTE Axon 20 5G’yi piyasaya süren ilk marka oldu. Aynı ay Vietnam’da piyasaya çıkan Vinsmart Vsmart Axis Pro telefonu, gelişmiş ön kamera teknolojisine sahip ikinci telefon oldu. Şimdi, Japon firması OEM Rakuten, Japonya’da Rakuten BIG telefonunu duyurdu. İsminden de anlaşılacağı gibi, 6,9 inçlik bir ekrana sahip olduğu için devasa bir telefon. Ekran altı özçekim kamera teknolojisinin akıllı telefonun en önemli özelliği olduğunu söylemeye gerek yok.

Rakuten BIG, 174 x 80 x 9 mm ölçülerinde ve 227 gram ağırlığındadır. Telefon, 1080 x 2460 piksel çözünürlük üreten 6,9 inç OLED ekrana sahip. Snapdragon 765G yonga seti Rakuten BIG’e güç veriyor ve 6 GB RAM ile birlikte bulunuyor.

Akıllı telefon, kullanıcılara 128 GB’lık dahili depolama alanı sunuyor. Ek depolama için microSD kart yuvasına sahiptir. Android 10 ile geliyor ve 4000 mAh pilden güç alıyor.

Çentiksiz ekran, 32 megapiksellik bir ön kamera ön kamerasına sahiptir. Telefonun arka tarafında 64 megapiksellik bir ana atıcı, 8 megapiksel geniş açılı sensör, 2 megapiksel derinlik sensörü ve 2 megapiksel makro kamera içeren dörtlü bir kamera sistemi bulunuyor.

Rakuten BIG, IP68 sınıfı toz geçirmez ve suya dayanıklı bir cihaz. Bir ekran içi yüz tarayıcı, e-SIM, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, NFC ve USB-C gibi bağlantı özellikleriyle birlikte geliyor.

Telefon, 660 $ fiyat etiketi taşıyor. Siyah, Beyaz ve Kırmızı olarak üç renkte geliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.