Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 3, 2020 21:00

Bir tasarımcı 6 günde sattığı iOS 14 simgeleri ile toplam 100.000 dolar kar etti!!!

iOS 14 güncellemesi en çok tasarımcılara yaradı . Yabancı basında çıkan haberlere göre Traf adında bir tasarımcı, 6 günde sattığı simgeler ile toplam 100.000 dolar kar elde etti.
Bir tasarımcı 6 günde sattığı iOS 14 simgeleri ile toplam 100.000 dolar kar etti!!!

Apple, iOS 14 güncellemesi ile beraber köklü değişikliklere gitti. Şirket yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılarına, tıpkı Android cihazlarda olduğu gibi bir takım özelleştirmeler sundu. Örneğin ana ekranda widgetler, simgeler vs. gibi. Hal böyle olunca bazı tasarımcılar da fırsatı tepmedi ve yeni iOS 14 simge paketleriyle kullanıcıların karşısına çıktı. Hiç kuşkusuz bu işlerin usta ismi Traf‘da, hünerlerini sergileyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Tasarımcı olarak bilinen Traf, bugün Twitter üzerinden iOS 14 ile ilgili bir takım simgeler paylaştı. Daha sonra geniş bir kitle tarafından beğenilen bu simgeler, Traf’ı da şoke etti. Hemen ardından ise geliştirici, kendine özgü bir simge tasarladı ve mağazaya yükleyerek satışa çıkardı. Kısa sürede çok fazla müşteriye sahip olan Traf, 6 günde 3.626 satış yaparak toplam 101.528  dolar gelir elde etti. Bu kadar rekor bir sayıya ulaşacağına kendi bile inanamamıştı.

Elbette bu kişinin başarısı şimdiye dayanmıyor. Traf, yaklaşık 10 yıldır bu işi yaptığını vurguluyor ve jailbraek’in popüler olduğu zamanlarda bile her bir ürününden 17 dolar kar elde ettiğini belirtiyor. Peki sizler daha önce hiç simge aldınız mı? Ya da Traf gibi bir geliştiriciden iOS 14 simgelerini almak ister miydiniz? Yorumlarda belirtiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.