Ana sayfa » Mobil » Samsung Türkiye Güncel miyiz? projesini sonlandırdı!

Samsung Türkiye Güncel miyiz? projesini sonlandırdı!

Samsung Türkiye Güncel miyiz? projesini sonlandırdı!

Samsung Türkiye, Android güncellemelerinin ne zaman geleceğini gösteren Güncel miyiz? projesini sonlandırdı. Peki, neden?

Samsung Türkiye, geçtiğimiz yıllarda karşımıza Güncel miyiz? adını verdiği projesi ile çıkmıştı. Site üzerinden hangi Galaxy modelinin ne zaman ve hangi Android güncellemesini alacağını gösteren Samsung Türkiye, uzun zamandır siteyi güncellemiyordu. Bugün gelen bilgilere göre artık Android güncellemeleri bu site üzerinden gösterilmeyecek.

Güncelleme konusunda Android 9.0 Pie ve Android 10 ile şeytanın bacağını kıran Samsung, tüm odağını Android 11’e çevirmiş durumda. 2021’in ilk ışıklarında 2019 ve 2020 yılı amiral gemisi modellerini Android 11 sürümüne güncelleyecek olan Samsung, daha sonra orta segmente odaklanacak.

Samsung’un bu projesinde en son haber 24 Aralık 2019 tarihinde paylaşıldı. O da One UI 2.0 arayüzüne ait bir blog yazısıydı. Güncelleme konusunda ise listede yeni telefon görünmüyor. En son Galaxy S10 ailesi için Android 10 duyurusu yapan Samsung’un bu projeyi neden sonlandırdığı net olarak açıklanmadı.

Güncel miyiz?

Muhtemelen artık Türkiye’deki Samsung cihaz kullanıcıları istenilen bilgi birikimine sahip oldu. Kullanıcılar OTA güncellemelerini bile beklemeden güncellemeleri yükleyebiliyor. Bu yüzden Güney Koreli teknoloji devinin projesini sonlandırdığını düşünüyoruz.

Samsung Türkiye muhtemelen bu projesini sonlandırdığı için güncelleme takvimini resmi olarak yayınlamayacak. Bunun yerine güncellemeler muhtemelen Samsung’un sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacak. Telefonlarınızın ne zaman güncelleme alacağını merak ediyorsanız ve ilk haber alan kişi olmak istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.