Ana sayfa » Google » Google TV yargı dağıtmaya geldi!

Google TV yargı dağıtmaya geldi!

Google TV yargı dağıtmaya geldi!

Google’ın Apple TV rakibi olan Google TV modeli adeta yargı dağıtıyor. Google Asistan, Netflix, YouTube.. hepsi tek bir kumandada!

Teknoloji ve internet devi Google, Pixel 5 ve Pixel 4a 5G modellerini tanıttığı etkinlikte bir de TV akıllandırıcı olarak tanımlayabileceğimiz Google TV modelini tanıttı. Apple TV’nin karşısına konumlandırılacak olan bu model, sunduğu özellikler ile rakiplerine adeta yargı dağıtıyor.

Google’ın uzun zamandır Chromecast benzeri sistemler ile TV’lere girme gibi bir planı vardı. Ancak Chromecast çok düz bir cihaz olduğu için bu girişim pek başarıya ulaşmamıştı. Google’ın TV adını verdiği yeni ürünü ile bu sefer şeytanın bacağı kırılacak. Netflix, YouTube ve Asistan butonlarını barındıran kumandası sayesinde tüm multimedya araçlarını elinizin altına getiren bu cihaz arayüzü ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Android altyapısını kullanan cihazımızda 4K çözünürlük 60 FPS kare hızı ve HDR desteği yer alıyor. Bunun yanı sıra görüntüleme konusunda Dolby Vision, HDR10, HDR10+ ve ses formatları konusunda Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos desteğine sahip olan cihazımız, tam bir multimedya canavarı diyebiliriz.

HDMI ile TV’lere hızlı bir şekilde bağlanan cihaz sesli komut özelliği sayesinde de kontrol edilebiliyor. Tüm televizyonlar ile uyumlu olan Google TV’nin çok yakında TV’lere entegre edileceği de açıklandı. Hatta bu sistem ilk olarak çok yakında Sony imzalı televizyon modellerinde kullanılacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.