Google Pixel Ekim 2, 2020 17:30

Google Metal Kasalı Pixel 5 Modeline Kablosuz Şarjı Nasıl Yerleştirdi?

Pixel 5, Google'ın Lansman Gecesi Etkinliği'nde resmi olarak duyuruldu. Alüminyum kasalı telefonda ilgi çeken ise kablosuz şarj desteği olması
Google Metal Kasalı Pixel 5 Modeline Kablosuz Şarjı Nasıl Yerleştirdi?

Pixel 5, Google‘ın bu yılki amiral gemisi akıllı telefonu olup 4a‘ya göre daha fazla RAM, yüksek yenileme hızlı ekranı, kablosuz şarj ve alüminyum yapı gibi iyileştirmeler getiriyor. Çoğumuzun beklediği telefon, özellikle de Sorta Sage renginde.

Ancak Google, kablosuz şarjı bir alüminyum telefonla tam olarak nasıl eşleştirebildi? Şarj sinyali metalden geçemediğinden, şirketler yıllardır kablosuz şarjın çalışması için cam veya polikarbonat kullanmak zorunda kaldı. Nexus 6P ve HTC One M serisi gibi diğer alüminyum telefonların yapım kalitesini sevmemize rağmen, kablosuz şarj teknolojisi, yapı malzemelerini değişmeye zorladı.

Google Pixel 5

Google Pixel 5

İşte Pixel 5 ve metal kasada kablosuz şarjın sırrı

Google, Pixel 5’in donanımı için teknik olarak alüminyum kullanırken, doğrudan üstte duran başka bir katman var. Google, süper ince plastik için gerçekten süslü bir isim olan bu malzemeye “biyo-reçine” adını veriyor. Cihazı tutarken hissedeceğiniz şey budur, ancak altındaki kaliteli alüminyum, Pixel 5‘in yapısını tamamlamaya yardımcı olur. Bu yapı, Google‘ın Pixel 5’in alüminyum kasasında kablosuz şarj bobinini yerleştirmek için fiziksel bir delik açmasına izin verdi. Google, cihazın ince tasarımına rağmen görünüşte çok sağlam olduğu için bobini hissetmemeniz gerektiğini söylüyor.

Pixel 5 ile Google, şimdiye kadarki en büyük pilini 4.080mAh ile bir Pixel cihazda kullanıyor. Bu, diğer üreticilerden çok daha büyük olmasa da Google, Pixel ailesindeki diğer cihazlarla uyumlu ince bir ayak izini koruyabildiğinden emin olmak istedi. Bu süper ince biyo-reçine dış yüzey ile bir alüminyum çerçeve kullanmak, istediği kalınlığı korumasına ve aynı zamanda telefonun birinci sınıf hissedilmesini sağladı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.