Ana sayfa » Mobiroller » Google Fotoğraflar kullanan Samsung kullanıcılarına kötü haber!!!

Google Fotoğraflar kullanan Samsung kullanıcılarına kötü haber!!!

Google Fotoğraflar kullanan Samsung kullanıcılarına kötü haber!!!

Son birkaç gündür gündemde ve forum sayfalarında dolaşan Google Fotoğraflar uygulaması, Samsung kullanıcılarının canını bir hayli sıkmaya başladı.

Akıllı telefonlarımızda olmazsa olmazlarımızdan olan Google Fotoğraflar uygulaması, popülerliğini korumaya devam ediyor. Ancak her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da bazı hatalar açığa çıkabiliyor. Son günlerde Samsung kullanıcıları, Google’ın sevilen bu uygulamasından bir hayli şikayetçi olmaya başladılar. Sorun çok büyük değil ancak, bazı kişilerin canını sıkması için yeterli sebepler içeriyor.

Samsung, hatırlarsınız 2016 yılında hareketli fotoğraflar özelliğini piyasaya sürmüştü. Bu özellik özünde, fotoğraf çekmeden önce birkaç saniyelik canlı görüntüler oluşturmanıza olanak tanıyordu. Ancak, Samsung model bir akıllı telefonunuzdan çektiğiniz hareketli resimleri, Google Fotoğraflar uygulamasına yedekliyorsanız başınız biraz belaya girmiş demektir.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni arayüz güncellemesi olan OneUI 2.5 ile fotoğraf özelliklerini de geliştirdi. Artık hareketli fotoğraflarınıza One UI 2.5 güncellemesi sayesinde ses ekleyebileceksiniz. Ancak bu özelliğe henüz kendini hazırlamamış olan Google Fotoğraflar yüzünden, fotoğraflarınız sadece resim olarak kaydedilecek ve anılarınız istediğiniz gibi kalmayacaktır. Bu da ister istemez hayal kırıklığı yaşatacaktır.

Bunun sebebi de yukarıda belirttiğimiz gibi Google’dan kaynaklanan bir hata. Dev şirket ya son güncellemesi ile yanlışlıkla bu özelliği kaldırdı, ya da bu özelliği One UI 2.5 arayüzüne göre hiç uyarlamadı. Açıkçası bizlerde çok emin değiliz sorunun hangisi olduğundan…

Bakalım Google bu sorun ile ilgili nasıl bir açıklama yapacak? Ya da direkt olarak yeni güncellemesi ile hatayı ortadan kaldırabilecek mi? Bekleyip görelim.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.