Ana sayfa » Akıllı Telefon » Google Asistan’ın ‘Benim İçin Tut’ özelliği hayran bıraktı! Keşke bize de gelse…

Google Asistan’ın ‘Benim İçin Tut’ özelliği hayran bıraktı! Keşke bize de gelse…

Google Asistan’ın ‘Benim İçin Tut’ özelliği hayran bıraktı! Keşke bize de gelse…

Google, dün akşam saatlerinde yeni Pixel 4a ve Pixel 5 modellerini tanıttı. Şirket bununla birlikte Asistan için getirdiği ‘Benim İçin Tut’ özelliğini de duyurdu.

Dev arama motoru Google, dün akşam saatlerinde yeni akıllı telefonları Pixel 4a 5G ve Pixel 5 modellerinin lansmanını gerçekleştirdi. Şirket bunların yanında bir takım teknolojik ürünlerini ve yazılımlarını duyurmayı da unutmadı. Örneğin Google Fotoğraflar için yeni özellikler açıklanırken, Google Asistan için ise ‘Benim İçin Tut‘ özelliği kullanıma sunuldu. Ancak bu özellik şu anda sadece  Pixel 4a ve Pixel 5 modellerinde kullanılabilir durumda. Önümüzdeki günlerde diğer Pixel kullanıcılarına da geleceği vaat ediliyor.

Benim İçin Tut’ özelliği, Google’ın yeni telefonlarıyla birlikte duyurduğu muhteşem ve pratik olan bir özelliktir. Hatta herkesin, keşke bizde de olsa dedirteceği bir araçtır.

Günümüzde bazı işlemleri hala telefon sekreterliği araçları ile gerçekleştirmekteyiz. Örneğin; banka, telefon operatörleri, yetkili servisler ve daha fazlası. Bu tür işlemleri ister istemez arayarak yapmak zorunda kalıyoruz. Bununla beraber bazı kişilerin müşteri temsilcilerine bağlanmaları saatlerce sürebiliyor. Haliyle kullanıcı da strese giriyor ve telefonun başından ayrılmadan beklemek zorunda kalıyor. Ancak Google bu sorunu kendi geliştirdiği yazılım ile çözdü.

Şirketin geliştirdiği bu algoritma, bir yetkiliye bağlanmak istediğinizde Google Asistan‘a yönlendiriliyor ve yetki verilmek üzere sizden izin istiyor. Sizlerin de buna izin vermesiyle birlikte işi Asistan devralıyor ve temsilci bağlanana kadar işlemi yerinize takip ediyor. Eğer temsilciye bağlanırsa da otomatik olarak size haber verecek ve görüşmeleri tekrardan size devrediliyor.

Google’ın Benim İçin Tut özelliği, şu anda Pixel 4a ve Pixel 5 kullanıcıları için sunuluyor. Ancak şirket yakın zamanda eski Pixel cihazlarına da bu özelliği getirecektir.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.